رمز من - ramzeman
توسط محققان دانشگاه ام .آی .تی ساخته شد

نخستین سیستم لیزری در جهان كه صدمه رسان نیست

نخستین سیستم لیزری در جهان كه صدمه رسان نیست به گزارش رمز من محققان دانشگاه ˮام.آی.تیˮ یك دستگاه لیزر تولید كرده اند كه می تواند در یك اتاق شلوغ، صداها را به صورت مستقیم به گوش یك فرد انعكاس دهد.


به گزارش رمز من به نقل از ایسنا و به نقل از دیلی میل، محققان آزمایشگاه تحقیقاتی"لینكلن"( Lincoln) دانشگاه "ام آی تی" موفق به پراكنده كردن صدا، موسیقی ها و حرف های ضبط شده با صدایی بسیار بلند شدند.
این محققان اظهار كرده اند كه موفقیت آنها می تواند تاثیر چشمگیری در همه چیز همچون جنگ ها داشته باشد. چونكه دستگاه لیزر ساخت آنها می تواند در یك اتاق پر از سر وصدا هم عملكرد خوبی داشته باشد و یك صدا را مستقیما به گوش فردی انعكاس دهد.
"چارلز ام وین"( Charles M. Wynn) سرپرست این پروژه تحقیقاتی اظهار داشت: سیستم ساخت ما می تواند اطلاعات یك موج صوتی را حتی از فواصل طولانی به گوش یك فرد برساند.
این نخستین سیستم لیزری در جهان است كه از امواج لیزری استفاده می نماید و هیچ گونه آسیبی به پوست و چشم نمی رساند و می تواند سیگنال های صوتی را بدون تنظیمات خاصی به گوش یك فرد برساند.
این محققان با تحقیقاتی كه در آزمایشگاه انجام دادند، به این نتیجه رسیدند كه دستگاه های موجود در بازار تنها می توانند یك صدا را در فاصله ۲.۵ متری به فردی برسانند، ولی سیستم ساخت آنها بطور قطع قادر به رساندن صدا به فردی در فاصله بیشتری است.
ازاین رو با این سیستم لیزری می توان پیام های صوتی مختلفی را به افراد رساند.
محققان این پروژه امیدوارند كه سیستم ساخت آنها تبدیل به یك فناوری تجاری شود.1397/11/05
19:51:15
5.0 / 5
4895
تگهای خبر: اطلاعات , تولید , فناوری , محقق
اگر مطلب را پسندیدید لایک کنید
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۵
رمز من - Ramzeman
ramzeman.ir - حقوق مادی و معنوی سایت رمز من محفوظ است

رمز من

فناوری اطلاعات و امنیت