رمز من - ramzeman
رئیس سازمان فضایی ایران خبر داد:

تشخیص كاهش سطح آب خلیج گرگان با تصاویر ماهواره ای

تشخیص كاهش سطح آب خلیج گرگان با تصاویر ماهواره ای رمز من: رئیس سازمان فضایی ایران اظهار داشت: برمبنای پایش سطح آب خلیج گرگان بوسیله تصاویر ماهواره های سنجش از دور، مساحت این خلیج نسبت به ۵ سال قبل كاهش داشته است.


به گزارش رمز من به نقل از مهر، مرتضی براری در اینستاگرام نوشت: تغییرات مساحت خلیج گرگان طی بازه زمانی سال ۱۳۵۴ تا تیرماه ۱۳۹۷ با استفاده از تصاویر ماهواره ای پایش شد. وی افزود: پایش انجام شده نشان داده است كه روند افزایش سطح آب این خلیج از سال ۱۳۶۶ شروع و تا تیرماه ۱۳۹۲ ادامه داشته است؛ از این تاریخ به بعد سطح آب خلیج كاهش یافته و مساحت آن در سال ۱۳۹۷ حدودا ۴۱۷ كیلومترمربع برآورد شده است. رئیس سازمان فضایی ایران اشاره كرد: این اطلاعات با تصاویر ماهواره ای آرشیو سازمان فضایی استخراج شده است.
تصویر ماهواره ای لندست از سنجنده MSS سال ۵۴

تصویر ماهواره ای لندست از سنجنده OLI سال ۹۷

نمودار تغییرات سطح آب خلیج گرگان
وی اظهار داشت: لازمه مدیریت صحیح، داشتن اطلاعاتی به روز و صحیح است و داده های ماهواره ای بعنوان یك ابزار تصمیم ساز، می تواند در اختیار سازمان ها و نهادهای مختلف قرار بگیرد تا لایه های مختلف اطلاعاتی را در حوزه های مختلفی مانند آمایش سرزمینی در اختیار آنها قرار دهد. براری با اشاره به اینكه سازمان فضایی ایران آماده همكاری است، تصریح كرد: كسب وكارها هم می توانند از این ظرفیت استفاده حداكثری كنند و علاوه بر توسعه كسب وكار خود، خدمات كاربردی را به جامعه ارائه نمایند.

1397/11/28
15:49:20
5.0 / 5
4914
اگر مطلب را پسندیدید لایک کنید
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۱
رمز من - Ramzeman
ramzeman.ir - حقوق مادی و معنوی سایت رمز من محفوظ است

رمز من

فناوری اطلاعات و امنیت