رمز من - ramzeman
با بررسی روی موش ها مشخص شد

امكان كاهش افسردگی مردان با فعالسازی یك ژن

امكان كاهش افسردگی مردان با فعالسازی یك ژن به گزارش رمز من بررسی جدید دانشمندان آمریكایی نشان داده است كه فعال كردن یك ژن خاص می تواند افسردگی ناشی از استرس را در مردان از بین ببرد.


به گزارش رمز من به نقل از ایسنا و به نقل از فیز، دانشمندان "دانشگاه آگوستا"(Augusta University) ایالت جورجیا در آمریكا دریافتند كه فعال كردن مستقیم یك ژن مهم كه با نورون های مربوط به هیجان و اختلال افسردگی عمده مرتبط هستند، می تواند به كاهش نشانه های افسردگی مانند انزوای اجتماعی و از دست دادن علاقه – به خصوص در مردان – كمك نماید.
برپایه گزارش "مؤسسه ملی سلامت روان آمریكا"(NIMH)، اختلال افسردگی عمده، یكی از متداول ترین اختلالات روحی است كه حدود هفت درصد از بزرگسالان را تحت تأثیر قرار می دهد.
دانشمندان دانشگاه آگوستا، قشر پیش پیشانی مغز كه مسئول رفتارهایی مانند برنامه ریزی، شخصیت و رفتار اجتماعی است و نقش مهمی در اختلال افسردگی عمده بر عهده دارد، مورد بررسی قرار دادند و دریافتند غیرفعال شدن ژنی موسوم به " SIRT1" در نورون های مربوط به هیجان، نشانه های مربوط به افسردگی را در موش های نر پدید می آورد.
داروهایی كه SIRT1 را فعال می كنند، می توانند بعنوان یك درمان مؤثر برای اختلال افسردگی عمده به كار روند. دكتر "ژین یون لو"(Xin-Yun Lu)، متخصص علوم اعصاب و از نویسندگان این پژوهش اظهار داشت: در این آزمایش، نوعی دارو كه SIRT1 را فعال می كند توانست نشانه های افسردگی را در موش های نر كم كند. این دارو، اثر ضد افسردگی دارد.


لو اضافه كرد: هنگام بروز افسردگی، شلیك نورون های در رابطه با هیجان اساساً كاسته می شود و ارتباط آنها قطع می شود.
هیجان زده شدن بدون وجود انرژی، دشوار است و یكی از نقش های مهم SIRT1 در سلول های مغز، تنظیم انرژی سلول هاست. دانشمندان دریافتند كاهش این منابع انرژی در سلول ها و بیان ژن های در رابطه با تولید انرژی می تواند بر نورون های در رابطه با هیجان مؤثر باشد.
رفتارهای ناشی از افسردگی، نشان دهنده اهمیت SIRT1 در تنظیم خلق و خو هستند؛ در نتیجه دانشمندان با فعال كردن SIRT1 در موش های نر موفق شدند استرس آنها را غیرفعال كنند.
این پژوهش، در مجله "Molecular Psychiatry" به چاپ رسید.1397/11/29
15:02:54
5.0 / 5
4593
تگهای خبر: انرژی , تولید , دانشمند , متخصص
اگر مطلب را پسندیدید لایک کنید
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۱
رمز من - Ramzeman
ramzeman.ir - حقوق مادی و معنوی سایت رمز من محفوظ است

رمز من

فناوری اطلاعات و امنیت