رمز من - ramzeman

آزمون های نهایی خدمه ایستگاه فضایی بین المللی شروع شد

آزمون های نهایی خدمه ایستگاه فضایی بین المللی شروع شد به گزارش رمز من خدمه اصلی ایستگاه فضایی بین المللی در ایام نهایی پیش از پرتاب، آخرین امتحانات را در شهرك ستاره ای، محل زندگی و كار فضانوردان روس، برگزار می كنند.


به گزارش رمز من به نقل از ایسنا؛ از این افراد امتحان مرحله پرتاب، طی مسیر و اتصال به ایستگاه فضایی بین المللی گرفته شد. در این آزمون كه با حضور و كنترل مسئولان مركز آموزش صورت گرفت، خدمه سایوز ام. اس -۱۲، الكسی آوچینین فضانورد سازمان فضایی روسیه، روسكاسموس و نیكلاس هیگ و كریستین كوخ فضانوردان ناسا سازمان فضایی آمریكا، در شبیه ساز سایوز نشستند و آنرا به ایستگاه فضایی بین المللی رساندند.
طبق معمول، سوالات آزمون در پاكت های دربسته بر روی میز قرار داشت و هر كدام از سه فضانورد پاكتی را انتخاب كردند كه بر مبنای آن مشخص شد در جریان پرتاب، سفر مداری و اتصال به ایستگاه، آنها باید در چه شرایطی كار كنند. خوشبختانه در هر سه پاكت، وضعیت های كاری فضانوردان عادی پیش بینی شده بود و آنان باید از مسیری معمولی و نه اضطراری خویش را به ایستگاه فضایی بین المللی برسانند.


آلكسی آوچینین فرمانده ناو كیهانی سایوز ام. اس -۱۲ پس از آزمون، خطاب به خبرنگاران حاضر در محل اظهار داشت: برای من و هیگ این آزمون تازگی ندارد و ما دو نفر قبلاً هم چنین امتحانی را داده ایم و آمادگی لازم را داشتیم و امروز متوجه شدم كریستینا كوخ هم در حد بسیار خوبی آمادگی كسب كرده است و اساساً ما موفق خواهیم شد مأموریت مان را به طور كامل انجام دهیم.
آلكسی آوچینین اضافه كرد: "در ایستگاه، ما بعنوان یك تیم هماهنگ با هم كار می نماییم. در صورت وضعیت غیرطبیعی، مسئولیت ها مشخص است."
ناو كیهانی سایوز ام. اس -۱۲ كه مقرر است ۱۴ مارس ۲۰۱۹ راهی فضا شود یكصد و چهل و یكمین سفینه سرنشین دار از این نوع به حساب می آید. این ناو از سال ۱۹۶۷ فضانوردانی را به مدار زمین برده كه به طور مستقل و یا در ارتباط با ایستگاه های فضایی پرواز كرد اند. نام كریستینا كوخ هم با این سفر بعنوان شصت و دومین زن فضانورد جهان ثبت خواهد شد.
1397/12/04
14:28:30
5.0 / 5
4338
تگهای خبر: فضانورد , كنترل , ناسا
اگر مطلب را پسندیدید لایک کنید
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۳
رمز من - Ramzeman
ramzeman.ir - حقوق مادی و معنوی سایت رمز من محفوظ است

رمز من

فناوری اطلاعات و امنیت