رمز من - ramzeman

وزن كهكشان راه شیری تخمین زده شد

وزن كهكشان راه شیری تخمین زده شد به گزارش رمز من با وجود پیشرفت ستاره شناسان در حل اسرار كهكشان راه شیری اما هنوز هم این كهكشان بسیار اسرار آمیز است و یكی از معماهایی كه تابحال ستاره شناسان موفق به درك آن نشده بودند، وزن كهكشان راه شیری بود اما حالا ستاره شناسان با استفاده از داده های دو تلسكوپ قادر به اندازه گیری وزن كهكشان راه شیری شدند.


به گزارش رمز من به نقل از ایسنا و به نقل از تك تایمز، ستاره شناسان با تركیب داده های "تلسكوپ فضایی هابل"(Hubble Space Telescope) و "تلسكوپ فضایی گایا"(Gaia mission) توانستند وزن كهكشان راه شیری را تخمین بزنند.
تابحال پژوهشگران برای به دست آوردن وزن دقیق آن بسیار كوشیده بودند اما اخیراً در مطالعه خود به لطف دو تلسكوپ فضایی مذكور، موفق به اندازه گیری وزن دقیق آن شدند.
در این مطالعه، ستاره شناسان با استفاده از دو تلسكوپ فضایی هابل و گایا، سرعت خوشه های ستاره ای را كه در كهكشان راه شیری در حال چرخش هستند، اندازه گیری كردند و در نهایت موفق به تخمین وزن نهایی كهكشان راه شیری هم شدند.
پژوهشگران "رصدخانه جنوبی اروپا"(European Southern Observatory) اعلام نمودند وزن كهكشان راه شیری تا شعاع ۱۲۹ هزار سال نوری از مركزش، حدود ۱.۵ هزار میلیارد برابر وزن خورشید است.
از تلسكوپ فضایی گایا برای اندازه گیری خوشه های ستاره ای كه حود ۶۵ هزار سال نوری از زمین فاصله دارند و از تلسكوپ فضایی هابل هم برای اندازه گیری سرعت خوشه های ستاره ای كه ۱۳۰ هزار سال نوری از زمین فاصله دارند استفاده می شود.
حالا با دانستن وزن كهكشان راه شیری پژوهشگران می توانند به برخی سوالات و معماهای پیچیده كهكشان راه شیری پاسخ دهند.1397/12/18
15:11:46
5.0 / 5
4623
تگهای خبر: ناسا
اگر مطلب را پسندیدید لایک کنید
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۴
رمز من - Ramzeman
ramzeman.ir - حقوق مادی و معنوی سایت رمز من محفوظ است

رمز من

فناوری اطلاعات و امنیت