رمز من - ramzeman
رئیس سازمان فناوری اطلاعات:

فناوری ارتباطات می تواند به توزیع كالا و خدمات اقتصادی كمك نماید

فناوری ارتباطات می تواند به توزیع كالا و خدمات اقتصادی كمك نماید رمز من: رئیس سازمان فناوری اطلاعات اظهار داشت: پلت فرم های حوزه ارتباطات و فناوری اطلاعات می توانند در حوزه اقتصادی به توزیع محصولات تولیدی كارآفرینان در سطح كشور كمك كنند.به گزارش رمز من به نقل از مهر، امیر ناظمی بامداد امروز در حاشیه برنامه روز جهانی دختران و ICT كه در پردیس سینمایی باغ كتاب تهران برگزار گردید اظهار داشت: زیرساخت های حوزه فناوری اطلاعات به چالش های جامعه كمك می نماید.
وی افزود: در حوزه آموزش و پرورش، امكان دارد در منطقه ای كیفیت آموزش عادلانه نباشد، برخی شهرها نسبت به برخی دیگر برخوردارتر باشند، در این مناطق، زیرساخت های حوزه فناوری و اطلاعات می تواند كمك كننده باشد.
رئیس سازمان فناوری اطلاعات اضافه كرد: افراد صرف نظر از اینكه در كجا زندگی می كنند و آموزش می بینند باید از كیفیت آموزش مناسب برخوردار باشند و با عنایت به توسعه زیر ساخت اینترنت در كشور، از لحاظ آموزش، آزمون دهی و ارزیابی می توانیم از این ابزار استفاده نماییم.
رئیس سازمان فناوری اطلاعات افزود: هم اكنون در چند روستا و چند مدرسه از پلت فرم های آموزشی استفاده می شود و در حوزه آموزش كارآفرینی به دختران و پسران به جهت اینكه از سن مدرسه آموزش كارآفرینی داشته و چشم انداز آنها به مهندس و پزشك شدن تغییر كند، فعالیت هایی صورت گرفته است.
وی افزود: در حوزه توانمند سازی اقتصادی هم فناوری اطلاعات می تواند كمك نماید. این بخش دو جنبه دارد. افرادی هستند كه در توانمندی سازی اقتصادی خودشان تلاش می كنند و می توانند كارآفرین باشند و افرادی كه بعنوان مثال محصولاتی را تولید می كنند اما ابزارهایی برای توزیع در كشور ندارند. مانند زنان روستایی كه صنایع دستی دارند ولی نمی توانند در بازار بزرگ ملی به فروش برسانند. برای همین پلت فرم های حوزه فناوری ارتباطات اطلاعات كمك می نماید تا آنها بتوانند این را انجام بدهند. در همین راستا هم اكنون در روستاهای فیروزكوه این كار را آغاز كرده ایم.
رئیس سازمان فناوری اطلاعات افزود: در حوزه افزایش آگاهی های بهداشتی و آگاهی هایی كه برای حوزه سلامت مؤثر است هم فناوری اطلاعات می تواند كاركردهای بیشتر داشته باشد. بحث سلامت الكترونیك و آگاهی رسانی ها مهم می باشد كه این مورد جدید بوده و پس از دستور رئیس جمهور در مورد دولت الكترونیك بحث سلامت الكترونیك در دستور كار قرار گرفته است.
وی ادامه افزود: فكر می كنم كارهای انجام نشده در این عرصه بیشتر از خلاءها است و این به علت حاشیه هایی بوده كه وجود داشته و مدیران كمتر تمایل برای ایجاد این پلت فرم ها تمایل داشته اند.
ناظمی اضافه كرد: بسیاری از پلت فرم های آموزش كسب و كار به دختران قبل از این هم می توانست باشد اما گاهی اوقات به علت انگ هایی كه زده می شود ورود به این حوزه ها محتاط تر می شود و شاید سو استفاده هایی صورت می گیرد كه منجر به كاهش مشاركت اجتماعی در این مورد می شود.


منبع:

1398/02/07
15:26:24
5.0 / 5
4224
اگر مطلب را پسندیدید لایک کنید
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۲
رمز من - Ramzeman
ramzeman.ir - حقوق مادی و معنوی سایت رمز من محفوظ است

رمز من

فناوری اطلاعات و امنیت