رمز من - ramzeman
دانشمندان حاصل ۱۶ سال تصویربرداری فضایی را جمع كردند

میراث هابل در یك قاب!

میراث هابل در یك قاب! رمز من: دانشمندان توسط اطلاعاتی كه طی ۱۶ سال توسط ˮتلسكوپ فضایی هابلˮ جمع آوری شده بود، موفق به ایجاد یك تصویر نمای گسترده از جهان هستی شدند.


به گزارش رمز من به نقل از ایسنا و به نقل از تك تایمز، تصویر اعجاب انگیز مذكور كه "حوزه میراث هابل"(Hubble Legacy Field) نامیده می شود، شامل حدود ۲۶۵ هزار تصویر كهكشان ها است كه ۵۰۰ میلیون سال سپس بیگ بنگ به وجود آمده اند.

هزاران كهكشان در یك قاب
"حوزه میراث هابل" نتیجه چندین كاوش فراژرف هابل از دهه ۹۰ تابحال است و شامل تصویر "زمینه فراژرف دور ترین نقطه هابل"(XDF) كه در سال ۲۰۱۲ ثبت شده باز است.
اخترشناسان برای ایجاد این تصویر تقریباً از ۷۵۰۰ تصویری كه توسط هابل ثبت شده استفاده نمودند. نكته قابل ذكر این است كه اخترشناسان بیشتر از ۲۵۰ روز را صرف ایجاد این تصویر كردند.
تصویر مذكور نمایی از "بزرگترین و جامع ترین كتاب تصویری تاریخ جهان" شمرده می شود.
تصویر فوق منطقه ای از آسمان شب را پوشش می دهد كه اگر از سطح زمین مشاهده شود می تواند به اندازه ماه باشد. برای مقایسه تصویر "زمینه فراژرف دورترین نقطه هابل"(XDF) كه حاصل ۱۰ سال تصویر برداری تلسكوپ فضایی هابل بود، تنها یك ناحیه را كه كمتر از یك دهم قطر ماه است را پوشش می دهد.
با نگاهی عمیق تر و دورتر به فضا، دانشمندان می توانند سرنخ هایی درباره تشكیل جهان اولیه به دست آورند. حالا اخترشناسان در حال كار بر روی دومین تصویر از داده های هابل هستند كه طی آن ۵۲۰۰ تصویر ثبت شده توسط هابل مورد بررسی قرار می گیرد.
"تلسكوپ فضایی جیمز وب"(James Webb Space Telescope) كه مقرر است سال ۲۰۲۱ پرتاب شود باز به دانشمندان در درك جهان هستی كمك خواهدنمود. اطلاعات تلسكوپ مذكور دانشمندان را قادر می سازد تا نحوه تكامل یافتن كهكشان های نوزاد را در طول زمان دریابند.
منبع:

1398/02/14
15:46:54
5.0 / 5
4419
تگهای خبر: اطلاعات , دانشمند , ناسا
اگر مطلب را پسندیدید لایک کنید
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۴
رمز من - Ramzeman
ramzeman.ir - حقوق مادی و معنوی سایت رمز من محفوظ است

رمز من

فناوری اطلاعات و امنیت