رمز من - ramzeman
یك گروه بین المللی از پژوهشگران ارائه دادند

روش جدیدی برای جراحی غیرتهاجمی ریه

روش جدیدی برای جراحی غیرتهاجمی ریه رمز من: یك گروه بین المللی از پزشكان، روشی غیرتهاجمی برای جراحی ریه عرضه كرده اند كه عوارض جانبی كمتری به دنبال دارد.


به گزارش رمز من به نقل از ایسنا و به نقل از مدیكال اكسپرس، سالانه افراد بسیاری به سرطان ریه مبتلا می شوند كه یكی از كشنده ترین انواع سرطان است. پزشكان برای درمان بعضی از این افراد باید قسمتی از ریه آنها را طی جراحی "توراكوتومی" (thoracotomy) بردارند. جراحان در جراحی توراكوتومی، برشی در قفسه سینه ایجاد می كنند تا به اندام های قفسه سینه همچون قلب، ریه ها و مری دسترسی داشته باشند اما بیماران سپس پشت سر گذاشتن این روش جراحی، برای بهبودی به چند ماه زمان نیاز دارند. به همین دلیل، یك گروه بین المللی از پزشكان، روشی ایمن و غیرتهاجمی برای جراحی عرضه كرده اند تا بتوان از آن به شكل گسترده بهره برد.
این گروه پژوهشی در پروژه جدید خود نشان دادند تركیب روش "جراحی توراكوسكوپی با كمك ویدئو"(VATS) و بستن شریان های ریوی با كمك یك ابزار مافوق صوت می تواند خطر خونریزی سپس جراحی، عوارض جانبی و درد را كم كند. VATS، نوعی روش جراحی قفسه سینه است كه با كمك یك دوربین كوچك انجام می شود. جراحان، دوربین را در برش های به وجود آمده در قفسه سینه قرار می دهند تا طی جراحی از آن استفاده كنند.
این روش تركیبی جدید برخلاف روش های جراحی كنونی كه برش های بزرگی در قفسه سینه بیمار ایجاد می كنند، به برش های كوچكی نیاز دارد. گفتنی است كه در هر دو نوع جراحی، خطر خونریزی تا حدی وجود دارد برای اینكه شریان های ریوی، بسیار باریك و شكننده هستند و مستقیماً به قلب متصل می شوند.


دكتر "موشه لیبرمن"(Moishe Liberman)، استادیار جراحی "دانشگاه مونترآل"(UdeM) كانادا اظهار داشت: ما با آزمایشی كه در بیمارستان های كانادا، آمریكا و انگلستان انجام دادیم، دریافتیم كه با كمك این روش می توانیم رگ های خونی ریه را به شكل ایمن و غیرتهاجمی ببندیم و از خونریزی طی جراحی پیشگیری نماییم.
هم اكنون فقط ۱۵ درصد جراحی های ریه در سراسر جهان، با روش VATS انجام می شوند برای اینكه جراحان نگران خطراتی مانند خونریزی هستند. لیبرمن اضافه كرد: من امیدوارم نتایج آزمایش بالینی ما بتواند اطمینان لازم را در مورد كاربرد و ایمنی این روش جراحی فراهم آورد و به جراحان اطمینان دهد تا خودرا با آن تطبیق دهند. در صورتیكه این روش موفقیت آمیز باشد، نتیجه خوبی برای بیماران خواهد داشت و به آنها كمك خواهدنمود تا درد كمتری تحمل كنند و زودتر سلامتی خودرا به دست آورند.1398/02/15
19:18:22
5.0 / 5
4499
تگهای خبر: دوربین , كاربر
اگر مطلب را پسندیدید لایک کنید
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۴
رمز من - Ramzeman
ramzeman.ir - حقوق مادی و معنوی سایت رمز من محفوظ است

رمز من

فناوری اطلاعات و امنیت