رمز من - ramzeman

فناوری های پوشیدنی مناسب برای حیوانات كدامند؟

فناوری های پوشیدنی مناسب برای حیوانات كدامند؟ رمز من: تابحال فناوری های پوشیدنی بسیاری برای انسان ها توسعه داده شده است اما فناوری های پوشیدنی كه توسط آن كاربران بتوانند علاوه بر اینكه با خیال راحت حیوان خودرا ترك كرده و به كارهای خود بپردازند و از موقعیت او باز آگاه باشند، كم بوده است.


به گزارش رمز من به نقل از ایسنا، اخیراً فناوری های پوشیدنی مجهز به جی.پی.اس برای حیوانات توسعه داده شده كه توسط آنها كاربران می توانند دریابند كه حیوان خانگی شأن هر لحظه كجا و در حال انجام چه كاری است.
" سامانه بازشناسی با امواج رادیویی" (RFID) یكی از فناوری هایی است كه بسیار در این زمینه كارامد است. برچسب "سامانه بازشناسی با امواج رادیویی" زیر پوست حیوانات قرار داده می شود. این برچسب نوعی "ترانسپوندر یكپارچه غیرفعال"(Passive Integrated Transponder) است كه می تواند توسط دامپزشكان، كارمندان پناهگاه حیوانات و حتی صاحبان حیوانات خانگی كه دارای اسكنر سامانه بازشناسی با امواج رادیویی هستند، مورد استفاده قرار گیرد. این اسكنر علاوه بر نشان داده موقعیت حیوان خانگی شما، سابقه پزشكی حیوان خانگی شما و سایر اطلاعات حیاتی مانند اینكه حیوان مذكور مبتلا به دیابت است یا خیر را باز نشان داده است. سامانه بازشناسی با امواج رادیویی، سامانه شناسایی بی سیمی است كه قادر به تبادل داده ها به وسیله برقراری اطلاعات بین یك "تگ"(Tag) كه به یك كالا، شئ، كارت و… متصل شده و یك بازخوان(Reader) است.
گردنبندهای جی.پی.اس دار، كاربران را قادر می سازد تا تنها با نصب یك برنامه در گوشیهای هوشمند، از موقعیت حیوان خود آگاه شوند. یكی از این گردنبندهای مجهز به جی.پی.اس، " ویسل ۳ "(Whistle ۳) است.
گردنبند دیگر "ردیابی حیوان اینوكسیا"(Invoxia Pet Tracker ) است كه علاوه جی.پی.اس مجهز به "مناطق امنیتی شخصی"(personalized security zones) است. نیازی به وارد كردن سیمكارت ندارد و تنها ۱۵ گرم وزن دارد. نكته قابل توجه این گردنبند این است كه ضد آب است و بدین سبب زمان بارندگی نیازی به نگرانی نیست.
گردنبند مجهز بعدی، "لینك ای. كی. سی"(Link AKC) است كه نسبت به دو گردنبند ذكر شده، ظاهری زیباتر دارد. همین طور اگر دمای اتاق بیش از اندازه گرم و یا خیلی سرد باشد این گردنبند به شما آگهی می دهد و حتی دارای چراغ های ساخته شده برای پیاده روی شبانه است.
اخرین گردنبند "تب كت بای لاك ۸ تور" (TabCat by Loc۸tor) است كه از فركانس رادیویی بجای جی.پی اس برای تعیین موقعیت حیوان شما استفاده می نماید. گردنبند مذكور دارای یك صفحه نمایش است كه حتی اگر حدود ۴۰۰ فوت (۱۲۱ متر) از حیوان خود دور باشید می توانید او را مشاهده كنید. گردنبند مذكور همین طور كاربران را قادر می سازد تا هنگامیكه می خواهند حیوانشان به خانه بازگردد، سیگنال هایی را به او ارسال نمایند.
منبع:

1398/02/17
13:57:36
5.0 / 5
4283
اگر مطلب را پسندیدید لایک کنید
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۳
رمز من - Ramzeman
ramzeman.ir - حقوق مادی و معنوی سایت رمز من محفوظ است

رمز من

فناوری اطلاعات و امنیت