پرتاب استارلینك باز هم به تعویق افتاد

پرتاب استارلینك باز هم به تعویق افتاد به گزارش رمز من شركت ˮاسپیس ایكسˮ در توئیت جدید خود اعلام نمود كه پرتاب ماهواره های ˮاستارلینكˮ حدود یك هفته به تعویق افتاده است.


به گزارش رمز من به نقل از ایسنا و به نقل از اسپیس، پرتاب ماهواره های اینترنتی "استارلینك"(Starlink) شركت "اسپیس ایكس" (SpaceX) باز هم به تعویق افتاد و به نظر می آید برای دیدن پرتاب آنها باید حداقل یك هفته دیگر صبر نماییم.
پرتاب ماهواره های استارلینك قرار بود حدود ساعت ۷: ۳۰ بامداد امروز جمعه ۱۷ مه (۱۰: ۳۰ p.m. به وقت EDT) صورت بگیردY اما اسپیس ایكس، دو ساعت قبل از پرتاب تصمیم گرفت این كار را به تعویق بیندازد تا نرم افزار ماهواره ها به روزرسانی شود و بررسی های بیشتری در این مورد صورت بگیرد.
در توئیت جدید اسپیس ایكس آمده است: ما تصمیم گرفتیم تا برای به روزرسانی نرم افزار و بررسی های بیشتر صبر كنیم؛ چونكه همیشه می خواهیم كار خویش را با بیشترین موفقیت انجام دهیم. زمان احتمالی پرتاب، حدود یك هفته دیگر خواهد بود.
گفتنی است كه پرتاب ماهواره های استارلینك، ابتدا قرار بود ساعت ۷: ۳۰ بامداد روز پنجشنبه (۱۶ مه) صورت بگیرد؛ اما وزش باد شدید در ارتفاعات بالا، مانع این پرتاب شد و اسپیس ایكس، آنرا به امروز موكول كرد.


استارلینك، با هدف فراهم كردن امكان دستیابی كارآمد همه مردم جهان به اینترنت طراحی شده است. مقرر است در این مأموریت، ۶۰ ماهواره "استارلینك" با موشك "فالكون ۹" (Falcon 9) و از پایگاه هوایی "كیپ كاناورال" (CCAFS) در فلوریدا به فضا بروند.1398/02/27
13:17:19
5.0 / 5
4077
تگهای خبر: اینترنت , شركت , ماهواره
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۵
رمز من - Ramzeman
ramzeman.ir - حقوق مادی و معنوی سایت رمز من محفوظ است

رمز من

فناوری اطلاعات و امنیت