رمز من - ramzeman

تبریك عید فطر به روش آژانس فضایی اروپا

تبریك عید فطر به روش آژانس فضایی اروپا به گزارش رمز من آژانس فضایی اروپا(ESA) با انتشار یك عكس زیبا از هلال ماه و زمین عید سعید فطر را به مسلمانان تبریك گفت.


به گزارش رمز من به نقل از ایسنا و به نقل از ای اس ای، آژانس فضایی اروپا یك عكس جالب از تابش نور خورشید بر زمین و ماه منتشر نمود كه هلال را هم بر زمین و هم بر كره ماه نشان داده است.
این آژانس فضایی عكس مذكور را همراه با جمله "عید مبارك" منتشر نموده است.
این تصویر از هلال ماه و زمین توسط مأموریت "مارس اكسپرس"(Mars Express) از فاصله ۸ میلیون كیلومتری از زمین گرفته شده است.
این اكتشاف گر در حالیكه در راه خود به سمت مریخ بود این عكس را گرفته است.
آژانس فضایی اروپا نوشت: ما برای همه كسانی كه آخر ماه رمضان را جشن می گیرند آرزوی عید خوشی می نماییم.
مارس اكسپرس یك مأموریت اكتشاف فضا است كه توسط آژانس فضایی اروپا(ESA) به فضا پرتاب شده است. مأموریت مریخ اكسپرس كاوش سیاره مریخ و اولین تلاش مأموریت سیاره ای این آژانس است.
واژه "اكسپرس" در اصل اشاره به كارایی و سرعتی دارد كه این فضاپیما با آن طراحی و ساخته شده است. با این وجود "اكسپرس" بیان گر سفر نسبتاً كوتاه بین سیاره ای این فضاپیما هم هست. نتیجه ای كه زمان راه اندازی شدن را كه در آن مدارهای زمین و مریخ آنها را به نزدیك ترین فاصله از یكدیگر در خلال ۶۰ هزار سال قبل قرار داده بوده توصیف می كند.


مارس اكسپرس شامل دو بخش است، یكی بخش "مارس اكسپرس مدارگرد" و دیگری "بیگل ۲"، كاوشگری كه برای انجام پژوهش های دگرزیست شناسی و ژئوشیمی طراحی شده بود. با اینكه این كاوشگر در قرارگیری و تكمیل برنامه بعد از فرود خود بر سطح مریخ موفق نبود، اما مدارگرد آن همچنان با موفقیت به انجام اندازه گیری های علمی از اوایل سال ۲۰۰۴ ادامه می دهد كه دربرگیرنده تصویربرداری با وضوح بالا و نقشه برداری های كانی شناسی از سطح مریخ، صدا-رادار گرافی ساختار زیر سطحی تا عمق پرمافروست، تعیین دقیق تركیب و گردش جوّی و بررسی چگونگی تعامل جو با محیط میان سیاره ای است.
این كاوشگر بعد از رسیدن به مریخ در سال ۲۰۰۳ حالا بیشتر از بیش از ۱۵ سال و ۵ ماه است كه در حال فعالیت است و مقام دومین طولانی ترین فضاپیمای فعال در مدار اطراف یك سیاره غیر از زمین را در پشت سر مدارگرد "مارس آدیسی" ناسا كه از سال ۲۰۰۱ فعال است قرار دارد.1398/03/15
22:27:18
5.0 / 5
4358
تگهای خبر: فضاپیما , ناسا
اگر مطلب را پسندیدید لایک کنید
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۱
رمز من - Ramzeman
ramzeman.ir - حقوق مادی و معنوی سایت رمز من محفوظ است

رمز من

فناوری اطلاعات و امنیت