رمز من - ramzeman

استارلاینر آخرین و پیچیده ترین آزمون خودرا پشت سر گذاشت

استارلاینر آخرین و پیچیده ترین آزمون خودرا پشت سر گذاشت رمز من: كپسول حمل خدمه شركت بوئینگ موسوم به ˮاستارلاینرˮ آخرین و سخت ترین آزمایش چتر نجات خودرا با موفقیت پشت سر گذاشت.


به گزارش رمز من به نقل از ایسنا و به نقل از گیزمگ، كپسول "CST-100 استارلاینر" كه توسط شركت بوئینگ طراحی شده و توسعه یافته است، آزمون پنجم و نهایی و خطرناك چتر نجات خودرا با موفقیت به انتها رساند.
این كپسول فضایی از ارتفاع ۱۲ هزار و ۲۰۰ متری از یك بالن رها گردید و با استفاده از سه چتر نجات از شش چتر نجات خود كه جهت استفاده در صورت ایجاد اختلال در سه چتر اول تعبیه شده بود به سلامت در یك بیابان فرود آمد.
این آزمایش یكی از آخرین گام های مهم بود كه "استارلاینر" را برای نخستین پرواز بدون سرنشین خود سوار بر موشك "اطلس 5"(Atlas V) متعلق به اتحادیه پرتاب آمریكا(ULA) از مركز فضایی كندی ناسا در فلوریدا طی ماه های آتی آماده خواهدنمود.
نخستین ماموریت "استارلاینر" شامل اقامت یك هفته ای در ایستگاه بین المللی فضایی(ISS) و بعد از آن بازگشت كنترل شده به زمین و بازیابی است.
اگر نخستین ماموریت "استارلاینر" موفقیت آمیز باشد، امكان دارد در دومین ماموریت خود، "كریس فرگوسن" فضانورد بوئینگ و "مایك فینك" و "نیكول مان" فضانورد ناسا را پیش از اختتام سال جاری به ایستگاه فضایی ببرد كه در این صورت آنها اولین فضانوردانی خواهند بود كه بعد از بازنشسته شدن "شاتل فضایی"(Space Shuttle) در سال ۲۰۱۱ از خاك آمریكا به فضا خواهند رفت.
طبق گفته بوئینگ، آزمایش چتر نجات "استارلاینر" چهار دقیقه طول كشید كه هر سه چتر بدون خطا عمل كردند و توانایی خودرا در فرود ایمن حتی در شرایط آب و هوایی نامطلوب به خوبی نشان دادند.
این شركت می گوید فرود این كپسول بسیار مهم می باشد، چونكه بر خلاف كپسول های با قابلیت حمل سرنشین پیشین آمریكا، "استارلاینر" برای فرود و بازیابی روی زمین طراحی شده است.
"جان مالهالند" مدیر اجرایی پروژه استارلاینر می گوید: فراهم كردن ایمنی برای فضانوردان، تمركز اصلی ما است و این فرود موفق در یك وضعیت دشوار، تعهد عمیق ما را تأیید می كند.
وی ادامه داد: من می خواهم از همكارانم در تیم توسعه استارلاینر همچون ناسا و ارتش ایالات متحده بخاطر نقش خود در ایمنی و موفقیت این ماموریت، تشكر كنم. استارلاینر با مشاركت آنها اواخر امسال به ایستگاه بین المللی فضایی سفر می كند و با خیال راحت به خانه بازمی گردد.
منبع:

1398/04/06
11:10:26
5.0 / 5
4697
تگهای خبر: شركت , فضانورد , كنترل , ناسا
اگر مطلب را پسندیدید لایک کنید
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۲
رمز من - Ramzeman
ramzeman.ir - حقوق مادی و معنوی سایت رمز من محفوظ است

رمز من

فناوری اطلاعات و امنیت