رمز من - ramzeman

فرود مجدد فضاپیمای هایابوسا 2 بر سیارك ریوگو

فرود مجدد فضاپیمای هایابوسا 2 بر سیارك ریوگو به گزارش رمز من بامداد امروز فضاپیما ژاپنی ˮهایابوسا ۲ˮ (Hayabusa۲) مجدداً و برای دومین بار موفق به جمع آوری داده از سیارك ˮریوگو۱۶۲۱۷۳ˮ (۱۶۲۱۷۳ Ryugu) شد.


به گزارش رمز من به نقل از ایسنا و به نقل از انگجت، در ماه آوریل فضاپیما" هایابوسا ۲" موفق به لمس سیارك "ریوگ و۱۶۲۱۷۳" و ایجاد یك دهانه مصنوعی بر روی آن شده بود. حالا هم بعد از گذشت ۳ ماه این فضاپیما توانسته برای بار دیگر سیارك مذكور را لمس كرده و برای آخرین بار نمونه هایی از آن جمع آوری كند.
بنابر گزارش " سازمان فضایی ژاپن" هایابوسا ۲ آخرین مأموریت خویش را با موفقیت پشت سر گذاشته است.
هایابوسا ۲ یك مأموریت بازگرداندن نمونهٔ سیارك ریوگو ۱۶۲۱۷۳ توسط آژانس فضایی ژاپن است. این مأموریت ادامهٔ برنامهٔ "هایابوسا " است. این فضاپیما در ۲۷ ژوئن ۲۰۱۸ به ریوگو ۱۶۲۱۷۳ رسید. این فضاپیما سیارك را برای یك سال و نیم بررسی خواهد نمود. در دسامبر ۲۰۱۹ از مدار این سیارك خارج می شود و در دسامبر ۲۰۲۰ با نمونه هایی كه از سیارك ریوگو جمع آوری كرده است به زمین باز می گردد.
سیارك ریوگو ۱۶۲۱۷۳ یكی از سیارك های آپولو است. این سیارك از نوع نادر طیفی Cg، یعنی داشتن كیفیت هر دو نوع سیارك نوع C و سیارك نوع G است.
این فضاپیما از خصوصیت هایی نظیر موتورهایی با پیشرانه یونی، تكنولوژی هدایت و ناوبری پیشرفته و به روز شده، آنتن و سیستم های تنظیم حالت برخوردار می باشد. هایابوسا ۲ چندین بار علمی برای سنجش از طریق دور، نمونه برداری و همینطور چهار دستگاه سطح نورد كوچك با خود دارد كه از آنها جهت بررسی سطح سیارك و كسب اطلاعات محیط زیستی و زمین شناسی نمونه های جمع آوری شده و بررسی آنها استفاده می نماید.1398/04/21
14:44:33
5.0 / 5
4395
اگر مطلب را پسندیدید لایک کنید
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۴
رمز من - Ramzeman
ramzeman.ir - حقوق مادی و معنوی سایت رمز من محفوظ است

رمز من

فناوری اطلاعات و امنیت