رمز من - ramzeman
پژوهشگران دانشگاه ام.آی.تی ابداع كردند

یك سیستم خودكار برای تغییر آثار هنری!

یك سیستم خودكار برای تغییر آثار هنری! رمز من: پژوهشگران دانشگاه ˮام.آی. تیˮ، نوعی سیستم خودكار ابداع نموده اند كه می تواند با تغییر زاویه تصاویر، آنها را تغییر دهد.


به گزارش رمز من به نقل از ایسنا و به نقل از ام. ای. تی نیوز، پژوهشگران دانشگاه "ام. آی. تی"(MIT)، یك سیستم خودكار ابداع نموده اند كه می تواند بخش های رباتیك پیچیده ای موسوم به "فعال كننده" كه خاصیت های خاصی را شامل می شوند، طراحی كند و با چاپ سه بعدی بسازد. در واقع، این سیستم می تواند آنچه كه انجام دادن آن با دست تقریباً برای انسان نا ممكن است، به صورت خودكار انجام دهد.
فعال كننده ها، ابزاری هستند كه می توانند سیستم های رباتیك را در واكنش به سیگنال های الكتریكی، به صورت مكانیكی كنترل كنند. پژوهشگران در پروژه خود نشان دادند كه این سیستم می تواند فعال كننده هایی بسازد كه تصاویر سیاه و سفید متفاوتی را در زوایای گوناگون نشان می دهند. برای مثال، یك فعال كننده می تواند تصویری از چهره "ون گوگ"(van Gogh) را عرضه نماید و سپس با تغییر زاویه، تابلوی مشهور "جیغ" را به تصویر بكشد.


پژوهشگران با كمك فناوری چاپ سه بعدی، یك گل نیلوفر آبی دارای گلبرگ نیز ابداع كردند كه به مجموعه ای فعال كننده مجهز بود. این فعال كننده ها به نیلوفر آبی چاپ سه بعدی كمك می كنند تا در واكنش به میادین مغناطیسی، باز شود.
فعال كننده ها معمولاً از مواد گوناگونی ساخته می شوند كه هر یك، رنگ روشن یا تیره متفاوتی دارند و خاصیت به خصوصی مانند انعطاف پذیری را شامل می شوند كه زاویه فعال كننده را در واكنش به سیگنال كنترل می كند.
در این سیستم، ابتدا نرم افزار، طرح فعال كننده را به میلیون ها پیكسل سه بعدی موسوم به "وكسل"(voxel) تجزیه می كند كه می توان آنها را با هر نوع ماده ای پر كرد. سپس، میلیون ها شبیه سازی را انجام می دهد و وكسل ها را با مواد متفاوتی پر می كند تا نهایتاً، دو تصویر متفاوت در دو زاویه متفاوت عرضه نماید. یك چاپگر معمولی، فعال كننده را با ریختن لایه لایه ماده مورد نظر در وكسل مورد نظر درست می كند.
"سابرامانیان ساندارام"(Subramanian Sundaram)، پژوهشگر دانشگاه ام. ای. تی و نویسنده ارشد این پروژه اظهار داشت: هدف نهایی ما این است تا طراحی مطلوبی را به صورت خودكار ارائه دهیم و سپس، از خروجی طراحی خود برای ساخت آن استفاده نمائیم. ما بعد از انتخاب مواد سه بعدی می خواهیم یك طراحی مطلوب برای ساخت محصول نهایی با روشی كاملاً خودكار ارائه دهیم.
تغییر تصاویر می تواند عملكرد سیستم را نشان دهد اما فعال كننده ها، كاربردهای دیگری هم دارند. می توان از فعال كننده ها برای "زیست تقلید" یا "بیومیمتیك"(biomimicry) در علم رباتیك استفاده نمود. یكی از نمونه های این كاربرد، طراحی پوست های رباتیك برای زیر آب است كه می توانند شبیه به فلس های روی پوست نهنگ باشند.
ساندارام اضافه كرد: از این فنآوری می توان برای ساخت ربات های زیرآبی بهره برد كه سطح پوست آنها از فعال كننده ها پوشیده شده و می توانند حركت و چرخش موثری داشته باشند.
این پژوهش، در مجله "Science Advances" به چاپ رسید.
منبع:

1398/04/22
14:45:38
5.0 / 5
4706
تگهای خبر: ربات , فناوری , كاربر , كنترل
اگر مطلب را پسندیدید لایک کنید
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۳
رمز من - Ramzeman
ramzeman.ir - حقوق مادی و معنوی سایت رمز من محفوظ است

رمز من

فناوری اطلاعات و امنیت