رمز من - ramzeman

پرتاب ۵۰۰۰ موشك به مناسبت پنجاهمین سالگرد ماموریت آپولو 11بعلاوهفیلم

پرتاب ۵۰۰۰ موشك به مناسبت پنجاهمین سالگرد ماموریت آپولو 11بعلاوهفیلم رمز من: مركز موشكی و فضایی آمریكا در آلاباما برای بزرگداشت خاطره ماموریت آپولو 11، پنج هزار موشك مدل را به آسمان پرتاب كرد.


به گزارش رمز من به نقل از ایسنا و به نقل از اسپیس، مركز موشكی و فضایی آمریكا در شهر هانتسویل آلاباما، همزمان با پنجاهمین سالگرد پرتاب "آپولو ۱۱" (Apollo ۱۱) به ماه، حدود پنج هزار موشك كوچك مشابه آپولو ۱۱ را پرتاب كرد.
موشك ها طوری طراح شده بودند كه حداقل ۳۰ متر از سطح زمین فاصله بگیرند و در همان زمانی كه آپولو دهه ها پیش زمین را ترك كرده بود، با موفقیت پرتاب شدند.
این مراسم، با هدف شكستن ركورد جهانی و ثبت ركورد جدیدی در كتاب گینس، انجام شد و بیشتر از ۲۵۰۰ نفر شاهد آن بودند.
"لوكاس كوئینتروس"(Lucas Quinteros)، میهمان ۱۱ ساله این مراسم اظهار داشت: ابتدا تصوری از نحوه برگزاری مراسم نداشتم اما دیدن پرتاب پنج هزار موشك دقیقا در همان زمان پرتاب آپولو، بسیار اعجاب انگیز بود.
"ارنستو كوئینتروس"(Ernesto Quinteros)، پدر لوكاس اظهار داشت: من در زمان كودكی، شاهد پرتاب آپولو ۱۱ بودم و با این مراسم، هیجان آنرا باردیگر احساس كردم. هدف من این بود تا پسرم را هم در این هیجان شریك كنم؛ در نتیجه از سال قبل برای حضور در این مراسم برنامه ریزی كرده بودم.
مراسم پرتاب پنج هزار موشك، صدها دانش آموز را به حضور در محل برگزاری مراسم ترغیب كرد. همچنین، "آلفرد وردن"(Al Worden)، فضانورد ماموریت آپولو ۱۵، "جودی سینگر"(Jody Singer)، مدیر "مركز پروازهای فضایی مارشال" (MSFC) و "مارگریت ون براون"(Margrit von Braun)، دختر "ورنر فون براون"(Wernher von Braun)، پدر صنایع موشك سازی جهان نیز حضور داشتند.
ون براون اظهار داشت: مطمئنم اگر پدرم هم در مراسم حضور داشت، هیجان زده می شد.
مسئولان برنامه ریزی این مراسم گفتند كه ۷۷ موشك پرتاب نشده اند؛ در نتیجه پرتاب حدود ۹۸ درصد موشك ها موفقیت آمیز بود.


پرتاب موشك برای ثبت در گینس، به رعایت موارد گوناگونی نیاز دارد. برای مثال، موشك ها باید از نظر تجاری در دسترس باشند و بتوان آنها را تا ارتفاع بیشتر از ۳۰ متر پرتاب كرد. برای تایید تعداد موشك هایی كه از حدود مشخص شده عبور می كنند، از پهپادهایی مجهز به دوربین استفاده می شود.
پرتاب این موشك ها، تنها یكی از مراسمی است كه در سراسر جهان برای بزرگداشت ماموریت آپولو ۱۱ و فضانوردان آن، "نیل آرمسترانگ" (Neil Armstrong)، "باز آلدرین" (Buzz Aldrin) و "مایكل كالینز" (Michael Collins) برگزار شده است.

مرورگر شما از ویدئو پشتیبانی نمی نماید.
فایل آنرا از اینجا دانلود كنید: video/webm


منبع:

1398/04/28
11:33:52
5.0 / 5
4258
تگهای خبر: دوربین , فضانورد
اگر مطلب را پسندیدید لایک کنید
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۴
رمز من - Ramzeman
ramzeman.ir - حقوق مادی و معنوی سایت رمز من محفوظ است

رمز من

فناوری اطلاعات و امنیت