رمز من - ramzeman
با تلاش پژوهشگران آمریكایی صورت می گیرد

آموزش جراحی با واقعیت مجازی

آموزش جراحی با واقعیت مجازی رمز من: بررسی جدید پژوهشگران آمریكایی نشان داده است كه فناوری واقعیت مجازی می تواند در بهبود آموزش جراحی موثر باشد.


به گزارش رمز من به نقل از ایسنا و به نقل از تك كرانچ، پژوهشی كه در "مدرسه پزشكی دیوید گفن"(DGSOM) انجام شده، نشان داده است كه شاید واقعیت مجازی بتواند مزایای قابل توجهی برای آموزش جراحی داشته باشد.
این پژوهش با سرمایه گذاری استارتاپ "اوسو وی آر"(Osso VR)، نشان داده است شركت كنندگان می توانند با استفاده از روش های آموزشی مبتنی بر واقعیت مجازی این شركت، عملكرد خویش را در جراحی بهبود ببخشند.
این پژوهش، اولین گام برای آزمایش تصادفی و كنترل شده یك ابزار واقعیت مجازی است تا شواهد كافی را برای اثبات مزایای به كار بردن واقعیت مجازی در دنیای واقعی فراهم آورد.
پژوهشگران امیدوارند كه در آینده بتوانند آموزش با كمك واقعیت مجازی را در هر زمان و مكانی انجام دهند. نتایج این آزمایش نشان می دهند كه شاید تحقق یافتن این ایده در شرایط كنترل شده، امكان پذیر باشد.
پژوهشگران "دانشگاه كالیفرنیا، لس آنجلس"(UCLA) هم در این زمینه، آزمایشی را انجام دادند تا ارزش فناوری واقعیت مجازی استارتاپ "اوسو وی آر" را برای آزمایش و اعتبارسنجی بیشتر ارزیابی كنند.
در این آزمایش، 20 شركت كننده حضور داشتند كه به دو گروه تقسیم شده بودند. گروه نخست، با روش های قدیمی آموزش دیدند اما برای آموزش گروه دوم، از واقعیت مجازی استفاده شد. سپس پژوهشگران از هر دو گروه خواستند تا یك جراحی شبیه سازی شده در حوزه ارتوپدی انجام دهند.
شركت كنندگانی كه با واقعیت مجازی آموزش دیده بودند، توانستند فرایند آزمایش را دو درصد سریع تر از گروه نخست به پایان ببرند و اقدامات درست تری انجام دهند.
"جاستین باراد"(Justin Barad)، از بنیانگذاران استارتاپ "اوسو وی آر" در اطلاعیه ای اظهار داشت: این مورد برای من مهم می باشد كه فناوری واقعیت مجازی ما، بر شواهد مبتنی باشد. همان گونه كه ما یك روش كاملا جدید را برای آموزش عرضه می دهیم، می خواهیم كه كاربران و مشتریان بتوانند تاثیر و قابل اطمینان بودن این پلت فرم را ببینند. نتایج این پژوهش، فقط آغاز كار ما به شمار می روند چونكه ما می خواهیم یكی از بزرگترین چالش های كنونی حوزه پزشكی را برطرف نماییم.1398/05/15
12:36:14
5.0 / 5
4836
اگر مطلب را پسندیدید لایک کنید
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۲
رمز من - Ramzeman
ramzeman.ir - حقوق مادی و معنوی سایت رمز من محفوظ است

رمز من

فناوری اطلاعات و امنیت