رمز من - ramzeman
در زمینه تعداد دفعات استناد به تحقیقات پزشكی

دانشگاه فیلیپین از دانشگاه های مطرح دنیا پیشی گرفت

دانشگاه فیلیپین از دانشگاه های مطرح دنیا پیشی گرفت به گزارش رمز من نتایج رتبه بندی تایمز در حوزه تعداد دفعات استناد به تحقیقات پزشكی نشان داده است كه دانشگاه فیلیپین از دانشگاه های مطرح دنیا پیشی گرفت.


به گزارش رمز من به نقل از ایسنا و به نقل از گلوبال نیشن، نتایج رتبه بندی سیستم رتبه بندی دانشگاه ها و مؤسسه های آموزش عالی تایمز در زمینه تعداد دفعات "استناد به تحقیقات پزشكی" شكست دانشگاه های مطرح دنیا را نشان داده است. در این رتبه بندی دانشگاه ها بر مبنای استناد دیگر محققان به تحقیقات بالینی انجام شده در حوزه پزشكی توسط آنها رتبه بندی شده اند.
نتایج این رتبه بندی نشان داده است كه دانشگاه فیلیپین با كسب نمره ۹۸.۸ در سال ۲۰۱۹ میلادی جایگاه هفتم را به خود اختصاص داد و از دانشگاه های مطرح دنیا همچون دانشگاه هاروارد، دانشگاه آكسفورد و دانشگاه استنفورد پیشی گرفت.
شورای تحقیقات و توسعه دانشگاه فیلیپین گفته كه نمرات این استناد تعداد دفعاتی كه از تحقیقات ما در تحقیقات دیگر استفاده شده است را نشان داده است.
این شورا همینطور اعلام نموده كه این امتیاز بعنوان یك شاخص تاثیرگذاری یك پروژه تحقیقاتی است كه دانشمندان دیگر از آن برای تحقیقات و نوآوری های خود بعنوان یك منبع استفاده می نمایند.
این در شرایطی است كه دانشگاه های مطرح دنیا نتایج چندان مطلوبی را از خود نشان ندادند. بعنوان مثال دانشگاه آكسفورد رتبه ۱۷، دانشگاه استنفورد ۱۹، دانشگاه كمبریج رتبه ۳۰ و دانشگاه هاروارد رتبه ۳۷ را كسب كردند.
البته دانشگاه متروپولیتن توكیو توانست با كسب نمره ۱۰۰ جایگاه نخست را به خود اختصاص دهد.
بعد از آن هم دانشگاه فناوری اوكلند در نیوزلند، دانشگاه متروپولیتن مكزیك، دانشگاه علوم و فناوری اردن، دانشگاه كانبرا استرالیا و دانشگاه آنگلیا راسكین انگلیس قرار دارند.
البته باید گفت نمره نهایی تنها با استناد به تحقیقات انجام شده در زمینه پزشكی صورت نگرفته است و معیار درآمدهای صنعتی، چشم انداز بین المللی، تحقیقاتی و تدریسی زیر در نظر گرفته شده است.1398/05/23
14:58:06
5.0 / 5
4210
تگهای خبر: دانشمند , فناوری , محقق
اگر مطلب را پسندیدید لایک کنید
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۳
رمز من - Ramzeman
ramzeman.ir - حقوق مادی و معنوی سایت رمز من محفوظ است

رمز من

فناوری اطلاعات و امنیت