رمز من - ramzeman

كاوشگری كه هنوز پرتاب نشده از مشتری عكس گرفت

كاوشگری كه هنوز پرتاب نشده از مشتری عكس گرفت به گزارش رمز من كاوشگر فضایی ˮجوسˮ(Juice) كه هم اكنون مهندسان آژانس فضایی اروپا در حال ساخت آن هستند و مقرر است سال ۲۰۲۲ پرتاب شود به تازگی تصویری از سیاره مشتری و چهار قمر بزرگ آن ثبت نمود.


به گزارش رمز من به نقل از ایسنا و به نقل از گیزمگ، به تازگی مهندسان شركت "ایرباس دیفنس اند اسپیس"(Airbus Defence and Space) در تولوز هنگامیكه در پشت بام این شركت در حال آزمایش دوربین ناوبری كاوشگر فضایی بدون سرنشین جوس بودند، این كاوشگر موفق به ثبت تصویری بی نظیر از سیستم سیاره ای مشتری شد.
بنابر برنامه ریزی ها مقرر است این كاوشگر فضایی در ماه ژوئن سال ۲۰۲۲ سوار بر موشك "آریان ۵ "(Ariane ۵) از جایگاه پرتاب ELA-۳ پایگاه فضایی گویان فرانسه پرتاب شود. البته طی این مأموریت كاوشگر جوس علاوه بر بررسی مشتری به مدارهای اطراف آن هم می رود و آنرا هم بررسی می كند.
هنگامی كه این كاوشگر به سیاره مشتری رسید ابتدا چند پرواز در ارتفاع كم در قمرهای "اروپا"، "گانیمد" و "كالستو" مشتری پیش از رفتن به مدار اطراف "گانیمه" در سپتامبر ۲۰۳۲ انجام خواهد داد. كاوشگر مذكور تا زمانیكه سوخت آن تمام نشده باشد در آنجا خواهد ماند سپس از جانب مركز كنترل به آن دستور داده می شود تا تأثیر كنترل شده ای بر روی ماه یخی در فوریه ۲۰۳۴ ایجاد كند.
یكی از تجهیزات مهم موجود در جوس دوربین ناوبری آن است. دوربین ناوبری همراه با داده های ناوبری ارسال شده از زمین، به كامپیوتر تعبیه شده بر روی كاوشگر اجازه می دهد تا موقعیت و سرعت فضاپیما را تعیین كند و بنابر آن اطلاعات سپس می تواند اصلاحات لازم را برای یك پرواز در ارتفاع كم موفق انجام دهد.
از آنجائیكه این دوربین نقش بسیار مهمی در این مأموریت دارد، پژوهشگران بررسی های زیادی بر روی آن انجام می دهند و به تازگی هم درحالیكه در پشت بام شركت "ایرباس دیفنس اند اسپیس" در حال آزمایش آن بودند، این كاوشگر موفق به ثبت یك تصویر شد كه در آن سیاره مشتری، ستاره ها و قمرهایش دیده می شوند.
"گرگوری جونیاكس"(Gregory Jonniaux) متخصص ناوبری مبتنی بر چشم انداز در شركت ایرباس دیفنس اند اسپیس اظهار داشت: این تصویر واقعا ما را شوكه كرد چونكه در صورتی كه حدود ۶۴۰ میلیون كیلومتر فاصله(۳۹۸ میلیون مایل) از سیاره مشتری داریم اما قمرهای مشتری به وضوح در این تصویر قابل مشاهده هستند. انجام این تست ها پیش از اجرای عملیات بسیار مهم هستند.
در اواخر سال جاری دوربین ناوبری به ابزارهای نوری پروازی مجهز می گردد كه برای تست نرم افزار و همینطور عملكرد دوربین در كاوشگر كامل استفاده خواهد شد.

1398/06/04
14:24:19
5.0 / 5
4662
اگر مطلب را پسندیدید لایک کنید
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۲
رمز من - Ramzeman
ramzeman.ir - حقوق مادی و معنوی سایت رمز من محفوظ است

رمز من

فناوری اطلاعات و امنیت