رمز من - ramzeman

تامین مالی قرارداد مشترك شركتهای دانش بنیان ایرانی در عراق

تامین مالی قرارداد مشترك شركتهای دانش بنیان ایرانی در عراق به گزارش رمز من مدیركل دفتر توسعه كسب و كار بین الملل معاونت علمی، جزئیات نحوه پشتیبانی از حضور شركتهای دانش بنیان در نمایشگاه ICT عراق را شرح داد و اظهار داشت: قراردادهای مشترك شركتهای ایرانی تامین مالی می شود.


به گزارش رمز من به نقل از اتحادیه صنعت مخابرات ایران، روح الله استیری مدیركل دفتر توسعه كسب و كار بین الملل معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری با اشاره به حمایت و كمك های بلاعوض معاونت علمی از شركت های دانش بنیان برای حضور در نمایشگاه تخصصی ارتباطات و فناوری اطلاعات عراق اظهار داشت: اگر شركتی در عراق موفق شد پروژه ای گرفته و یا قراردادی از جنس صادرات، انتقال تكنولوژی یا سرمایه گذاری مشترك انجام دهد، ما در معاونت آماده هستیم تا این پروژه ها را با كمك نهادهای مالی، تامین مالی كرده و اگر سرمایه در گردشی نیاز داشتند حمایت های لازم را انجام می دهیم. وی با اشاره به برگزاری نمایشگاه بین المللی ارتباطات و فناوری اطلاعات عراق كه با حمایت صندوق نوآوری و شكوفایی، وزارت ارتباطات و معاونت علمی فناوری ریاست جمهوری از شركت های دانش بنیان و فناور، نهم تا دوازدهم مهرماه جاری در كربلا برگزار می شود، نحوه حمایت های معاونت علمی در جهت توسعه و پیشرفت همه جانبه شركتهای دانش بنیان حوزه ICT را شرح داد. استیری اظهار داشت: حمایت های مركز تعاملات بین المللی علم و فناوری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری به شكل هم افزایی با حمایت سایر نهادها صورت می پذیرد. وی با ابراز امیدواری از اینكه نمایشگاه تخصصی ارتباطات و فناوری اطلاعات به خوبی در كربلا برگزار گردد و نتایج خوبی برای شركت ها به همراه داشته باشد اظهار داشت: كشور عراق زیرساخت های خوبی در این عرصه دارد. اما شركت ها باید به این نكته توجه نمایند كه مطالعات خویش را در مورد بازار عراق و كربلا بیشتر كنند و تحقیقات بازار جزو بایدهایی است كه شركت ها ضروری می باشد به آن توجه نمایند. معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری هم از راه كریدور صادرات به شركت های دانش بنیان این حوزه كمك های بلاعوضی خواهد داشت و از برگزاری این نمایشگاه حمایت های لازم را انجام می دهد. استیری افزود: در عین حال اگر شركتی قصد حضور در مناقصه ای دارد می توانیم از آن حمایت كرده و كمك هزینه حضور در مناقصه، تكمیل اسناد و یا موارد مرتبط به مناقصه را به شركت ها بپردازیم. وی تصریح كرد: در عین حال اگر قرار بر این بود كه باردیگر نمایشگاهی در كشور عراق برگزار گردد كمك هزینه حضور در نمایشگاه را پرداخت می نماییم. همینطور اگر بازار عراق استانداردهای خاصی را از شركت ها درخواست نمود، ما در معاونت در این زمینه هم كمك بلاعوضی را برای دریافت آن استاندارد در نظر گرفتیم؛ همه این ها در چارچوب پكیجی شامل ۱۵ دستورالعمل حمایتی و پرداخت كمك بلاعوض از جانب معاونت علمی فناوری ریاست جمهوری دیده شده و شركت ها می توانند از كریدور توسعه صادرات و تبادل فناوری از جزئیات آن اطلاع یابند.

مدیركل دفتر توسعه كسب و كار بین الملل معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری با اشاره به اینكه این گونه حمایت ها می تواند منجر به كاهش دغدغه های توسعه كسب و كار شود، افزود: حدود ۷۰ تا ۸۰ درصد هزینه های اجاره غرفه و غرفه سازی توسط معاونت علمی و فناوری و سایر دستگاه های حمایت كننده در پشتیبانی از حضور شركت های دانش بنیان یا فناور تامین می شود. به قول وی، این حمایت می تواند زمینه حضور شركت های فناور كشور كه در حوزه شركت های دانش بنیان نیستند ولی پتانسیل زیادی برای عرضه محصولات خود در بازارهای جهانی دارند را هم فراهم سازد. همینطور شركتهای دانش بنیان می توانند طرفهای عراقی را پس از نمایشگاه و با حمایت معاونت علمی جهت ادامه مذاكرات به ایران دعوت كنند.

1398/06/17
01:36:17
5.0 / 5
4955
اگر مطلب را پسندیدید لایک کنید
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۱
رمز من - Ramzeman
ramzeman.ir - حقوق مادی و معنوی سایت رمز من محفوظ است

رمز من

فناوری اطلاعات و امنیت