رمز من - ramzeman

توسعه اپلیكیشن پزشكی توسط شركت اپل

توسعه اپلیكیشن پزشكی توسط شركت اپل به گزارش رمز من كمپانی اپل شب گذشته علاوه بر رونمایی از نسل جدید گوشیهای آیفون، آیپد و اپل واچ درباره مبحث مهم دیگری هم صحبت كرد و آن توسعه یك اپلیكیشن پزشكی است.


به گزارش رمز من به نقل از ایسنا و به نقل از گیزمگ، یكی از جزئیات جالب توجه رویداد بزرگ اپل، راه اندازی یك اپلیكیشن جدید است تا افراد بتوانند داده ها و سوابق پزشكی خویش را با پژوهشگران به اشتراك گذارند.
اپل برای توسعه اپلیكیشن تحقیقاتی پزشكی خود مقرر است با سه موسسه تحقیقاتی مهم در ایالات متحده همكاری كند. این سه موسسه تحقیقاتی عبارتند از "دانشگاه هاروارد"، "بیمارستان زنان برایام" و "دانشگاه میشیگان".
البته این اولین بار نیست كه شركت اپل با موسسات مهم همكاری می كند چون كه پیش تر و در سال ۲۰۱۷ هم این كمپانی با همكاری پژوهشگران "دانشگاه استنفورد" تحقیقاتی را تحت عنوان "تحقیقات قلب اپل"(Apple Heart Study) برای سلامت قلب انجام داد و طی آن داده های جمع آوری شده توسط اپل واچ مورد استفاده قرار گرفت. طی آن مطالعه بیشتر از ۴۰۰ هزار فرد شركت كردند و سپس پژوهشگران از داوطلبان خواستند برنامه خاصی را دانلود كرده و داده های خواسته شده را در آن وارد كنند.
"جف ویلیامز"(Jeff Williams)، مدیر عملیات اپل اظهار داشت: بعد از انجام یك پروژه تحقیقاتی با همكاری دانشگاه استنفورد دریافتیم می توانیم تحقیقات پزشكی بیشتری را انجام دهیم و به نسل های آینده كمك نماییم.
این اپلیكیشن پزشكی مجانی از اواخر سال جاری برای كاربران ایالات متحده قابل استفاده خواهد بود و هر كاربر كه مایل است می تواند برنامه را دانلود كرده و با وارد كردن اطلاعات از آن استفاده نماید. داده های پزشكی افراد به صورت محرمانه در اختیار محققان قرار خواهد گرفت و پژوهشگران برای انجام سه پروژه پزشكی مهم از آن استفاده می نمایند.1398/06/21
12:52:56
5.0 / 5
4504
اگر مطلب را پسندیدید لایک کنید
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۳
رمز من - Ramzeman
ramzeman.ir - حقوق مادی و معنوی سایت رمز من محفوظ است

رمز من

فناوری اطلاعات و امنیت