رمز من - ramzeman
پژوهشگران آمریكایی:

مصرف سیر و پیاز خطر سرطان سینه را می كاهد

مصرف سیر و پیاز خطر سرطان سینه را می كاهد رمز من: پژوهشگران آمریكایی در بررسی جدیدی دریافتند كه مصرف سیر و پیاز می تواند خطر مبتلاشدن به سرطان سینه را كم كند.


به گزارش رمز من به نقل از ایسنا و به نقل از مدیكال اكسپرس، پیاز و سیر معمولا در بیشتر غذاها وجود دارند و طعم خوبی به آنها می بخشند. پژوهش جدیدی كه در "دانشگاه ایالتی نیویورك در بوفالو"(UB) و "دانشگاه پورتوریكو"(UPR) انجام شده نشان داده است كه سیر و پیاز می توانند به كاهش خطر مبتلاشدن به سرطان سینه كمك كنند.
"گائوری دسای"(Gauri Desai)، دانشجوی مقطع دكتری دانشگاه ایالتی نیویورك در بوفالو و سرپرست این پروژه اظهار داشت: ما در این بررسی دریافتیم آن دسته از زنان ساكن پورتوریكو كه تركیب سیر و پیاز را مصرف می كنند، كمتر در معرض مبتلاشدن به سرطان سینه قرار می گیرند.
این پژوهش، اولین پروژه ای است كه جهت بررسی ارتباط میان مصرف سیر و پیاز و سرطان سینه در این منطقه صورت می گیرد. این پژوهش نشان داد بانوانی كه تركیب سیر و پیاز را یك دفعه در روز مصرف می كنند، ۶۷ درصد كمتر از بانوانی كه از سیر و پیاز استفاده نمی كنند، در معرض مبتلاشدن به سرطان سینه قرار دارند. ایده این پژوهش، از نتایج بررسی دیگری الهام گرفته شد كه نشان می داد مصرف سیر و پیاز می تواند انسان را در مقابل سرطان محافظت كند.
پورتوریكو، از این جهت مكان مناسبی برای این بررسی بود كه زنان آن نسبت به زنان ساكن اروپا و آمریكا، مقدار بیشتری پیاز و سیر مصرف می كنند.
دسای اضافه كرد: پورتوریكو، پایین ترین میزان مبتلاشدن به سرطان را دارد؛ در نتیجه جمعیت ساكن آن جهت بررسی ما مناسب هستند.
این پژوهش، بین سال های ۲۰۰۸ تا ۲۰۱۴ صورت گرفت و پژوهشگران، ۳۱۴ زن مبتلا به سرطان سینه و ۳۴۶ زن كه بیماری آنها كنترل شده بود، مورد بررسی قرار دادند.
"جو فرودنهیم"(Jo Freudenheim)، پژوهشگر دانشگاه ایالتی نیویورك در بوفالو و از نویسندگان این پژوهش اظهار داشت: این پژوهش، بررسی كوچكی در مورد سرطان سینه است كه با همكاری دانشگاه پورتوریكو صورت گرفت. نتایج این بررسی، به ما كمك می نماید تا دلیل پایین بودن میزان مبتلاشدن به سرطان را در این منطقه و افزایش آنرا در مناطق دیگر درك نماییم.
این پژوهش، در مجله "Nutrition and Cancer" به چاپ رسید.
منبع:

1398/07/02
20:55:28
5.0 / 5
4286
تگهای خبر: كنترل
اگر مطلب را پسندیدید لایک کنید
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۱
رمز من - Ramzeman
ramzeman.ir - حقوق مادی و معنوی سایت رمز من محفوظ است

رمز من

فناوری اطلاعات و امنیت