رمز من - ramzeman

رئیس آمازون: فناوری تشخیص چهره نیازمند قانونگذاری دولت آمریكا است

رئیس آمازون: فناوری تشخیص چهره نیازمند قانونگذاری دولت آمریكا است رمز من: جف بزوس مدیرعامل شركت آمازون از دولت امریكا خواست هر چه سریع تر جهت استفاده ایمن از فناوری تشخیص چهره قانون وضع كند.به گزارش رمز من به نقل از تك اكسپلور، جف بزوس معتقد می باشد افزایش استفاده از فناوری تشخیص چهره تبعات اجتماعی و سیاسی متنوعی را به همراه خواهد داشت و پس كاخ سفید باید این مساله را جدی بگیرد و قوانین خاصی را برای كاربرد فناوری مذكور وضع كند.
در ماه های اخیر برخی شركت های فناوری آمریكایی به سبب سواستفاده از فناوری تشخیص چهره و نقض امنیت و حریم شخصی مردم از این طریق مورد انتقاد قرار گرفته بودند. همین طور بعضی از این شركت ها بی سروصدا در حال همكاری با پلیس و سازمان های اطلاعاتی و امنیتی امریكا هستند تا اطلاعات خصوصی مفصلی را با استفاده از فناوری مورد اشاره و بدون جلب رضایت مردم جمع آوری كنند.
جف بزوس معتقد می باشد اگر در مورد نحوه استفاده از فناوری تشخیص چهره قانون گذاری نشود، تضمینی وجود ندارد كه در آینده از آن به درستی استفاده گردد.
وی افزوده كه آمازون دستورالعمل های مناسب از نظر خود برای كاربرد فناوری مذكور را تدوین كرده و معتقد می باشد می توان بدین شیوه حقوق افراد را محترم شمرد و تضمین نمود كه دولت ها به شكلی شفاف از فناوری مورد اشاره بهره بگیرند.


منبع:

1398/07/21
15:01:22
5.0 / 5
4224
تگهای خبر: اطلاعات , امنیت , شركت , فناوری
اگر مطلب را پسندیدید لایک کنید
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۳
رمز من - Ramzeman
ramzeman.ir - حقوق مادی و معنوی سایت رمز من محفوظ است

رمز من

فناوری اطلاعات و امنیت