رمز من - ramzeman
سرمایه گذاری در فناوری تشخیص چهره؛

مایكروسافت برای آزار فلسطینیان به شركت صهیونیستی پول می دهد

مایكروسافت برای آزار فلسطینیان به شركت صهیونیستی پول می دهد رمز من: مایكروسافت بودجه ای قابل توجه در اختیار یك موسسه صهیونیستی قرار داده تا این شركت فناوری تشخیص چهره پیشرفته خودرا برای كنترل نامحسوس فلسطینیان در كرانه غربی ارتقا دهد.


دریافت 9 MB
به گزارش رمز من به نقل از ان بی سی نیوز، بااینكه مایكروسافت بارها ادعا كرده كه به ارزش های دموكراتیك متعهد است اما در عمل با سرمایه گذاری ۷۴ میلیون دلاری در یك شركت فعال در سرزمین های اشغالی به آن كمك كرده تا در زمینه تولید تجهیزات كنترل و نظارت پیشرفته برای آزار فلسطینیان فعالیت بیشتری كند.
این سرمایه گذاری برای ارتقای ابزار شناسایی چهره در شركتی موسوم به انی ویژن (AnyVision) صورت می گیرد كه دفتر مركزی آن در اسرائیل واقع بوده، ولی دارای شعبی در انگلیس، آمریكا و سنگاپور نیز هست. AnyVision نرم افزاری به نام فردای بهتر یا Better Tomorrow را به فروش می رساند كه برای كنترل و نظارت با استفاده فناوری تشخیص چهره به كار می رود.
نرم افزار مورد اشاره از توان پردازش بالایی برای شناسایی هر فرد یا شی و ابزاری كه در دوربین های زنده مشاهده می شود، برخوردارست و با دوربین های امنیتی نظارتی، دوربین های گوشیهای هوشمند و غیره سازگاری دارد. قابلیت رصد فرد یا شی علامت گذاری شده از دوربینی به دوربین دیگر برای تعقیب و كنترل دائمی همچون دیگر قابلیت های این نرم افزار است.
این شركت صهیونیستی با ارتش اسرائیل هم همكاری گسترده ای دارد و یك طرح نظامی مخفی را در نوار غزه به اجرا گذاشته است كه به اختصار Google Ayosh نام گرفته است. منظور از Ayosh سرزمین های اشغالی فلسطین است و نام بردن از گوگل نیز با هدف اشاره به این مساله صورت گرفته كه می توان از این فنآوری برای جستجو و یافتن مردم استفاده نمود. البته گوگل در اجرای طرح مورد اشاره مشاركت ندارد.
طرح مورد اشاره تا بدان حد موفق بوده كه در سال ۲۰۱۸ جایزه برترین طرح دفاعی اسرائیل را دریافت كرده است. وزیر دفاع رژیم صهیونیستی شركت AnyVision را به خاطر اجرای این طرح مورد ستایش قرار داده و آنرا عامل جلوگیری از موفقیت صدها عملیات استشهادی فلسطینیان توصیف كرده است.
فلسطینیان ساكن كرانه غربی رود اردن با محدودیت های فراوانی برای جابجایی و زندگی مواجهند و رژیم صهیونیستی از روش های مختلفی برای كنترل و جاسوسی از آنها استفاده می نماید. AnyVision هزاران دوربین و تجهیزات كنترل و نظارت دیگر را در سرتاسر كرانه غربی نصب كرده تا كوچك ترین حركت فلسطینیان را رصد كند. بررسی و اسكن لحظه به لحظه پست های فلسطینیان در شبكه های اجتماعی و استفاده از الگوریتم های هوش مصنوعی برای پیش بینی اقدامات آتی فلسطینیان هم در دستور كار صهیونیست ها قرار دارد.
افزوده شدن فناوری تشخیص چهره به این روش های جاسوسی دیجیتال، امنیت و حریم شخصی مردم مظلوم فلسطین را بیشتر از گذشته می كاهد. گفتنی است كه پلیس رژیم صهیونیستی هم از این فنآوری برای رصد و شناسایی فلسطینیان در بیت المقدس سواستفاده می كند.
در یكی از ویدئوهایی كه نشانگر نحوه عملكرد فناوری تشخیص چهره و ردگیری انی ویژن است، زنان محجبه به صورت انفرادی یا گروهی یا با فرزندش دیده می شوند كه در بیت المقدس راه می روند و دوربین آنها را به صورت لحظه به لحظه تعقیب می كند. همین طور با شناسایی آنی چهره این افراد، تصاویر مذكور به سرعت از ویدئو استخراج شده و با اطلاعات یك پایگاه داده از چهره فلسطینیان مطابقت داده می شود. در این ویدئو مشاهده می شود كه گاهی چندین دوربین به صورت آنی در حال فیلمبرداری و استخراج اطلاعات از یك صحنه خاص هستند.
ایلون اشتین مدیرعامل انی ویژن در واكنش به انتشار این خبر توسط ان بی سی نیوز، آنرا تهدید به شكایت كرده، اجرای طرح Google Ayosh را تكذیب كرده، AnyVision را اخلاق مدارترین شركت شناخته شده برای انسان ها توصیف كرده است. وی با زیر سوال بردن انگیزه ان بی سی نیوز از تهیه این گزارش، خبرنگار تهیه كننده خبر مورد اشاره را به دریافت پول از یك گروه فعال فلسطینی متهم كرده است.
سخنگوی مایكروسافت هم در واكنش مدعی شده كه در مورد ادعاهای مذكور تحقیق می كند و اگر از نقض اصول خود مطمئن شود، روابط خودرا با شركت صهیونیستی قطع می كند.


منبع:

1398/08/12
15:01:59
5.0 / 5
4291
اگر مطلب را پسندیدید لایک کنید
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۴
رمز من - Ramzeman
ramzeman.ir - حقوق مادی و معنوی سایت رمز من محفوظ است

رمز من

فناوری اطلاعات و امنیت