رمز من - ramzeman

تماشای دیوار برلین با فناوری واقعیت مجازی

تماشای دیوار برلین با فناوری واقعیت مجازی رمز من: بااینكه از زمان تخریب دیوار برلین سی سال می گذرد، اما فناوری واقعیت مجازی به علاقمندان امكان می دهد تا این دیوار را باردیگر مشاهده كنند.به گزارش رمز من به نقل از یاهونیوز، یك اپلیكیشن واقعیت مجازی به افراد علاقمند امكان می دهد تا دیوار مورد اشاره را سه دهه پس از نابودی به شكل مجازی مشاهده كنند.
این اپلیكیشن كه MauAR نام دارد، تغییراتی را كه در گذر زمان در دیوار برلین رخ داده به كاربران نشان میدهد و البته بدین منظور از تصاویر بازسازی شده دیوار برلین و همین طور نمایش سربازان محافظ دیوار و تجهیزات و استحكامات آنها بهره می گیرد. بعد از نصب MauAR بر روی گوشی یا تبلت تنها كافی است دوربین آنرا فعال كنید و در محیط اطراف بچرخانید تا حال و هوای سال های جنگ سرد در اطراف دیوار برلین برای شما زنده شود.
به گفته پیتر كولسكی طراح این محصول، اپلیكیشن مورد اشاره اطلاعات تاریخی و سیاسی كاربران را بیشتر می كند و تاثیرگذاری آن بر روی اشخاص حتی پس از كنار گذاشتن گوشی یا تبلت كماكان باقی می ماند.
وی افزوده كه تاثیرگذاری ناشی از استفاده از اپلیكیشن مذكور بوسیله مطالعه كتب تاریخی یا حتی مشاهده فیلم های سینمایی به دست نمی آید.
اپلیكیشن مورد اشاره در آستانه سی امین سالگرد تخریب دیوار برلین در دسترس علاقمندان قرار گرفته است. در تاریخ نهم نوامبر سال ۱۹۸۸ و در آخرین سال های جنگ سرد دیوار برلین كه دو بخش شرقی و غربی این شهر را از یكدیگر جدا می كرد برای همیشه تخریب شد.


منبع:

1398/08/13
18:33:49
5.0 / 5
4472
اگر مطلب را پسندیدید لایک کنید
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۵
رمز من - Ramzeman
ramzeman.ir - حقوق مادی و معنوی سایت رمز من محفوظ است

رمز من

فناوری اطلاعات و امنیت