رمز من - ramzeman
پژوهشگران آمریكایی ابداع كردند

ربات های نرمی كه ۲ برابر وزن خویش را حمل می كنند

ربات های نرمی كه ۲ برابر وزن خویش را حمل می كنند به گزارش رمز من پژوهشگران آمریكایی، نوعی ربات نرم ابداع نموده اند كه می تواند باری دو برابر وزن خویش را هنگام حركت بردارد و آنرا حمل كند.


به گزارش رمز من به نقل از ایسنا و به نقل از مجله ادونسد ساینس نیوز، ربات های نرم می توانند فرصت های خوبی را برای پیشرفت در حوزه هایی عرضه كنند كه ربات های دیگر در آنها با محدودیت رو به رو هستند. هنگامی كه قابلیت نرمی ربات با حالت ارتجاعی بالا و مقاومت مكانیكی ادغام می شود، امكان انعطاف و سازگاری بیشتر با محیط اطراف و همینطور تعامل با انسان ها و اشیای پیچیده را به صورت ایمن تر برای آنها فراهم می آورد.
باآنكه ربات های نرم، مزایای قابل توجهی دارند اما برای اجرای وظایف خاصی مانند برداشتن و حمل اجسام هنگام حركت، با محدودیت هایی رو به رو می شوند. ادغام حركت و قابلیت حمل بار، در حال حال حاضر با چالش های منحصر به فردی همراه می باشد كه هنوز به صورت كامل بررسی نشده اند.
پژوهشگران تابحال كوشیده اند تا با ابداع پلت فرم هایی كه تركیبات نرم و سخت را با هم تركیب می كنند، از عهده غلبه بر این مشكلات برآیند. یكی از این تلاش ها، ابداع ربات های نرم برای كاربردهای صنعتی است كه به برداشتن ساده تر اجسام كمك می كنند. این سیستم های پیچیده با بهره برداری از خصوصیت های مواد تشكیل دهنده خود توانسته اند قابلیت هایی مانند تحرك، برداشتن اجسام و كنترل آنها را داشته باشند. باآنكه امكان دارد ربات های نرم هنگام حمل بار، توانایی های خویش را از دست بدهند اما نشان داده اند كه می توانند از عهده انجام وظایف خود هنگام حركت كردن هم برآیند.
پژوهشگران "دانشگاه بوستون"(Boston University) در جدیدترین پروژه خود نشان داده اند كه یك ربات نرم می تواند از عهده برداشتن اجسام در هنگام حركت برآید. آنها پاهای ربات خویش را به اجزایی معروف به "استخوان های شناور" مجهز كرده اند تا عملكرد آنرا بهبود ببخشند.
هنگامی كه ربات، كار بارگیری را انجام می دهد، استخوان ها با یكدیگر در تعامل قرار می گیرند و ساختار محكمی به وجود می آورند. این طراحی، به ربات امكان می دهد تا بتواند باری هفت برابر وزن خویش را حمل كند و هنگام برداشتن باری هم وزن خود هم راه برود.
نكته نهم در مورد ربات دانشگاه بوستون این است كه حركت آن تحت تأثیر بار اضافه شده قرار نمی گیرد. این ربات در بررسی ها نشان داد كه می تواند هنگام راه رفتن، اجسام را بردارد و آنها را حمل كند.
پروفسور "توماسو رانزانی"(Tommaso Ranzani)، سرپرست این پروژه اظهار داشت: ما امیدواریم كه این پژوهش، گامی به سمت ورود ربات های نرم به كاربردهای گوناگون در جهان واقعی شود و آنها را به همراهان ایمن و كارآمدی برای فعالیت های روزمره تبدیل كند. در هر حال، هنوز چالش های فنی بسیاری وجود دارند كه باید برطرف شوند. از میان این چالش ها می توان به بهبود خودكارسازی پلت فرم رباتیك در كنترل آنبرد و فراهم كردن قابلیت احساس كردن محیط اطراف برای آن اشاره نمود.
در صورتیكه ربات های نرم از قدرت و ایمنی كافی برخوردار شوند، می توانند بخش مهمی از فعالیت های روزمره ما را تشكیل دهند.
این پژوهش نشان داده است كه یك ربات نرم می تواند هم حركت و هم برداشتن اجسام را به صورت موفقیت آمیز انجام دهد و بارهایی بیشتر از وزن خویش را هم حمل كند.1398/09/03
23:16:40
5.0 / 5
4400
تگهای خبر: ربات , كاربر , كنترل
اگر مطلب را پسندیدید لایک کنید
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۳
رمز من - Ramzeman
ramzeman.ir - حقوق مادی و معنوی سایت رمز من محفوظ است

رمز من

فناوری اطلاعات و امنیت