رمز من - ramzeman

هواپیمای مافوق صوت ساكت ناسا آماده مونتاژ شد

هواپیمای مافوق صوت ساكت ناسا آماده مونتاژ شد رمز من: كار ساخت قطعات هواپیمای مافوق صوت اما بی صدای ناسا موسوم به ˮX-59ˮ با آماده شدن دماغه خاص آن تمام شده است و مجوز لازم برای سرهم بندی نهایی این هواپیما صادر گردیده است.


به گزارش رمز من به نقل از ایسنا و به نقل از گیزمگ، هواپیمای مافوق صوت و در عین حال بی صدای ناسا معروف به "X-۵۹ QueSST" كه توسط شركت لاكهید مارتین در حال ساخت است، نقطه عطف توسعه نهایی خویش را پشت سر گذاشته و به مرحله مونتاژ نهایی می رود.
مدیران ارشد طراحی و پیشبرد فناوری های نسل بعدی هواپیماهای مافوق صوت تجاری، ورود این پروژه به مرحله مونتاژ را تایید كردند.
وقتی كه هواپیماها چند دهه قبل موفق به عبور از سرعت صوت شدند، شكستن دیوار صوتی صدای بسیار بلند و ناهنجاری تولید می كرد كه سبب شكسته شدن شیشه های ساختمان ها و لطمه به شنوایی مردم می شد و همین مساله سبب شده است تا به امروز استفاده از آنها به صورت تجاری و برای مقاصد حمل و نقل برچیده شود.
حالا چند سالی است كه ناسا قصد كرده تا یك هواپیمای مافوق صوت بی صدا بسازد تا بتوان از آن در صنعت حمل و نقل هوایی استفاده نماید و زمان سفرها را به میزان قابل توجهی كم كند.
ناسا این هواپیمای مافوق صوت را برای پرواز در سال ۲۰۲۱ برنامه ریزی نموده است.
هواپیمای "X-۵۹" در كارخانه لاكهید مارتین واقع در كالیفرنیا تحت یك قرارداد ۲۴۷.۵ میلیون دلاری ایجاد می شود.
هنگامی كه ساخت این هواپیما تمام شود، قادر خواهد بود با سرعت ۱.۲۷ ماخ (۱۵۱۲ كیلومتر در ساعت) در ارتفاع ۵۵۰۰۰ فوت (۱۷ هزار متر) پرواز كند، در حالیكه صدای تولید شده توسط آن تنها ۷۵ دسی بل خواهد بود. یعنی تقریباً به اندازه صدای بستن درب اتومبیل است.
هدف از ساخت "X-۵۹" نه تنها نمایش فناوری های جدید است كه موجب به حداقل رساندن صدای شكستن دیوار صوتی خواهد شد، بلكه از راه مجموعه سنسورهای ویژه و پرواز بر فراز مناطق مختلف ایالات متحده به جمع آوری داده های فنی و سنجش واكنش های عمومی نسبت به این هواپیما خواهد پرداخت كه برای بازنویسی مقررات زیست محیطی آمریكا كه برای نخستین بار در دهه ۱۹۷۰ تدوین شده و در آن پرواز تجاری هواپیماهای مافوق صوت ممنوع اعلام شده است، مورد استفاده قرار خواهد گرفت.
مونتاژ نهایی و سرهم بندی سیستم ها برای آخر سال ۲۰۲۰ و نخستین پرواز این هواپیما برای سال ۲۰۲۱ برنامه ریزی شده است.
"باب پیرس" مدیر هوانوردی ناسا می گوید: با تكمیل دماغه این هواپیما و آماده كردن آن برای مونتاژ نهایی نشان دادیم كه این پروژه طبق برنامه زمان بندی شده خود پیش می رود و در راه صحیحی قرار دارد.
منبع:

1398/09/26
14:11:50
5.0 / 5
4639
تگهای خبر: تولید , شركت , فناوری , مجوز
اگر مطلب را پسندیدید لایک کنید
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۱
رمز من - Ramzeman
ramzeman.ir - حقوق مادی و معنوی سایت رمز من محفوظ است

رمز من

فناوری اطلاعات و امنیت