رمز من - ramzeman

مردان فكر می كنند دروغگویان بهتری هستند

مردان فكر می كنند دروغگویان بهتری هستند رمز من: طبق تحقیق جدید پژوهشگران دانشگاه ˮپورتسموثˮ، مردان دو برابر زنان خودرا در دروغگویی و كنار آمدن با آن استاد می دانند.


به گزارش رمز من به نقل از ایسنا و به نقل از مدیكال اكسپرس، براساس تحقیقات انجام شده توسط دكتر "برایانا وریگین" از دانشگاه پورتسموث، افرادی كه در دروغ گفتن تبحر دارند، معمولا سخنوران خوبی هستند و دروغ های بیشتری نسبت به دیگران و معمولاً به خانواده، دوستان، همسر و همكاران خود می گویند.
دروغگوهای خبره همین طور ترجیح می دهند بجای دروغگویی در پیام های متنی، رو در رو دروغ بگویند و رسانه های اجتماعی جولانگاه آنان نیست.
دكتر "وریگین" كه وقت خودرا بین دانشگاه های پورتسموث و ماستریخت هلند تقسیم می كند، اظهار داشت: ما بین تخصص در دروغگویی و جنسیت ارتباط مدلول داری پیدا كردیم. آقایان بیشتر از دو برابر نسبت به بانوان فكر می كنند كه دروغگوهای بهتری هستند. تحقیقات قبلی نشان داده است كه بیشتر مردم در روز یك یا دو دروغ می گویند، اما این آمار، دقیق نیست. برای اینكه بیشتر مردم هر روز دروغ نمی گویند، بلكه تعداد كمی از دروغگوهای حرفه ای مسئول بیشتر دروغ های گزارش شده هستند.
وی ادامه داد: آنچه در مطالعه ما مشخص شد این است كه تقریباً نیمی از (۴۰ درصد) همه دروغ ها توسط تعداد بسیار كمی از دروغگویان حرفه ای گفته می شود و این افراد به كسانی كه به آنها نزدیكتر هستند، دروغ می گویند.
وی افزود: دروغگوهای متبحر به خوبی از كلمات استفاده می نمایند و خوب حرف می زنند، دروغ های خودرا با حقیقت پیوند می زنند، بدین سبب تشخیص آن برای دیگران سخت می شود. آنها همین طور در پنهان كردن دروغ های خود در داستان های ظاهراً ساده و واضح استاد هستند، بطوریكه تردید در حرف های آنها برای دیگران دشوار است.
دكتر "وریگین" ۱۹۴ نفر كه نیمی از آنها مردان و نیمی از آنها زنان بودند را با میانگین سنی ۳۹ سال مطالعه كرد.
از آنها سؤالاتی پرسیده شد، همچون اینكه در فریب دیگران چقدر خوب هستند. در ۲۴ ساعت گذشته چه تعداد دروغ گفته اند. نوع دروغ هایی كه گفته اند چه بوده است. به چه كسی دروغ گفته اند و به صورت رو در رو دروغ گفته اند یا از راه های دیگر.
وی ادامه داد: مطالعات ما نشان میدهد كه ما آنقدرها كه فكر می نماییم هم در تشخیص دروغ مهارت نداریم. بیشتر ما در بهترین حالت ۵۰ درصد شانس داریم دروغ طرف مقابل را كشف نماییم. ما می خواستیم روی كسانی كه در دروغگویی خوب هستند، تمركز نماییم و اهتمام نماییم درك نماییم كه چگونه و با چه كسی این كار را انجام می دهند.
این مطالعه نشان داد كه یكی از راهبردهای اصلی دروغگوها این است كه دروغ های موجهی را كه نزدیك به حقیقت هستند، بگویند و اطلاعات زیادی نمی دهند و هرچه كسی فكر كند در حال دروغگویی هستند، دروغ های بیشتری خواهند گفت.
متداول ترین استراتژی در میان تمام دروغگویان، شامل متخصص یا ناشی، عدم بیان اطلاعات خاص بود. اما دروغگوهای خبره به این قابلیت مسلط هستند كه یك دروغ را به یك داستان باورپذیر پیوند می زنند كه موجب می شود دروغشان پنهان شود.
جالب اینجاست در مقابل، كسانی كه فكر می كردند كه در دروغگویی خوب نیستند، وقتی دروغ می گفتند، مبهم بودند و طرف مقابل حدودا به آنها شك نمی كرد.
بطور كلی از ۱۹۴ نفر، رایج ترین فریب ها برای پنهان كردن دروغ، به ترتیب "دروغ های سفید" یا همان دروغ مصلحتی، اغراق، پنهان كردن اطلاعات، دفن دروغ در یك داستان واقعی و سرهم كردن داستان های غیرواقعی بودند.
بیشتر مردم تمایل به دروغ گفتن رو در رو، سپس بوسیله پیامك، تماس تلفنی، ایمیل و در آخر بوسیله رسانه های اجتماعی دارند.
اغلب دروغگوهای خبره بیشتر به خانواده، دوستان یا همكاران خود دروغ می گویند و كمتر از همه به كارفرمایان خود دروغ می گویند.
این مطالعه هیچ ارتباطی بین سطح تحصیلات و توانایی دروغگویی نشان نداد.
دكتر "وریگین" اظهار داشت: تحقیقات بیشتری لازم است، خصوصاً در مورد درك بهتر تخصص دروغگوها در نهفتن دروغ در اطلاعات صحیح و در استفاده از حقایق كه دریافتن آنها نا ممكن بود.
منبع:

1398/10/02
20:33:28
5.0 / 5
4508
تگهای خبر: اطلاعات , متخصص , محقق
اگر مطلب را پسندیدید لایک کنید
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۳
رمز من - Ramzeman
ramzeman.ir - حقوق مادی و معنوی سایت رمز من محفوظ است

رمز من

فناوری اطلاعات و امنیت