رمز من - ramzeman

توسعه میكروحسگر یك میلی متری برای نظارت بر فاكتورهای مهم سلامتی

توسعه میكروحسگر یك میلی متری برای نظارت بر فاكتورهای مهم سلامتی رمز من: پژوهشگران ˮدانشگاه ملی سنگاپورˮ(National University of Singapore) بتازگی موفق به طراحی و توسعه یك دستگاه خوانش بی سیم دریافت كننده سیگنال های سلامتی شده اند كه كارش خواندن داده های ثبت شده توسط میكروحسگرهایی است كه تنها یك میلی متر طول دارند و در زیرپوست كاربر به منظور نظارت بر سلامتی آن فرد كاشته می شود.


به گزارش رمز من به نقل از ایسنا و به نقل از تك اكسپلوریست، ابزار بی سیم مذكور به كمك چند میكروحسگر می تواند بر فاكتورهای سلامتی افراد در ۲۴ ساعت از شبانه روز و در تمام هفت روز هفته نظارت كند. ابزار بی سیم مذكور مجهز به چند میكروحسگر با ضخامت كمتر از یك میلی متر است.
وظیفه این مودم بی سیم نظارت بر داده های میكرو حسگرهایی است كه پژوهشگران آنها را در زیر پوست انسان قرار می دهند. دانشمندان سنگاپوری اعلام كردند كه توسط این دستگاه بی سیم و میكروحسگرها قادر به نظارت بر تنفس و ضربان قلب افراد هستند.
پروفسور "جان هو"(John Ho) یكی از پژوهشگران این مطالعه اظهار داشت: ما امیدواریم كه این ابزار كمك بزرگی به افراد جهان كند و بتوانیم توسط آن زمانی كه شرایط فیزیولوژیكی آنها مانند ضربان قلب و گلوكز خون در وضعیت مناسبی نیست، به افراد آگهی دهیم. در گام بعدی این آزمایشات، ما قصد توسعه چند میكروحسگر را داریم كه می تواند بر پارامترهای مختلف فیزیولوژیكی مانند گلوكز، فعالیت بیوالكتریك و شیمی خون افراد نیز نظارت كند.
منبع:

1398/10/02
23:56:21
5.0 / 5
4035
تگهای خبر: دانشمند , كاربر
اگر مطلب را پسندیدید لایک کنید
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۳
رمز من - Ramzeman
ramzeman.ir - حقوق مادی و معنوی سایت رمز من محفوظ است

رمز من

فناوری اطلاعات و امنیت