رمز من - ramzeman

پتنت جدید اپل برای یك سیستم صوتی ۳بعدی

پتنت جدید اپل برای یك سیستم صوتی ۳بعدی به گزارش رمز من شركت ˮاپلˮ در پتنت جدید خود نشان داده كه امكان دارد این شركت فناوری ˮواقعیت افزودهˮ خویش را در كامپیوتر های ˮمك بوكˮ(MacBook) هم بكار گیرد.


به گزارش رمز من به نقل از ایسنا و به نقل از دیلی میل، در یك پتنت جدید كه توسط سایت "Patently Apple" كه تقاضاهای حق اختراع اپل را دنبال می كند آمده كه این شركت طرح كلی یك سیستم صوتی را تشریح كرده كه امكان دارد به اضافه كردن واقعیت افزوده در مك بوك كمك نماید.
بنا بر اطلاعات انتشار یافته در پایگاه "۹to۵Mac"، این فناوری "سیستم صوتی مجازی" نام گرفته و احیانا بیشتر از یك سیستم صوتی به روزرسانی شده باشد كه می تواند مزایای استفاده از واقعیت افزوده را ثابت كند.
یك سیستم صوتی مجازی، سیستمی است كه در كاربر این خیال را القا می كند كه به جای انتشار صدا از یك بلندگو، صدا از هر جای دیگری در فضای داخلی و بیرونی منتشر می شود.
پردازش سیگنال های صوتی برای سیستم های صوتی مجازی می تواند كیفیت تجربه تماشای یك فیلم، برنامه ورزشی، بازی های ویدئویی را بهبود ببخشد و در كاربر احساس "بودن در آنجا" را ایجاد كند.
در پایگاه "۹to۵Mac " آمده كه این سیستم از یك نوع سیستم حذف صداهای مزاحم استفاده می نماید.
همینطور كاربر اینگونه تصور می كند كه صدای فیلم از قسمت های مختلف خانه به گوش می رسد.


همینطور این سیستم جدید از ترفندهایی مشابه با آنچه كه در"هوم پاد"(Homepod)، بلندگوهای هوشمند اپل وجود دارد استفاده می نماید.
به عبارتی این سیستم می تواند از میكروفن هایی استفاده نماید تا صدا پردازش شود و سپس صدای تولیدی را بر مبنای "صوت شناسی" اتاق تنظیم كند.
از نظر تئوری، این خصوصیت می تواند به سیستم صوتی تازه ثبت شده این امكان را فراهم آورد كه وضعیت صدا را به نحوی تنظیم كند كه صداهای مزاحم اطراف حذف شود.
از آنجائیكه مك بوك دارای دوربین عقب نیست تا تجربه واقعیت افزوده را برای كاربر فراهم آورد، امكان دارد این سیستم جدید با یك آیفون تركیب شود.
هم اكنون اپل در حال كار روی عینك های واقعیت افزوده خود است كه احیانا امسال عرضه می شوند.1398/10/11
23:46:10
5.0 / 5
4418
تگهای خبر: اپل , اطلاعات , تولید , دوربین
اگر مطلب را پسندیدید لایک کنید
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۵
رمز من - Ramzeman
ramzeman.ir - حقوق مادی و معنوی سایت رمز من محفوظ است

رمز من

فناوری اطلاعات و امنیت