رمز من - ramzeman

اتحادیه اروپا توسعه هوش مصنوعی را محدود می كند

اتحادیه اروپا توسعه هوش مصنوعی را محدود می كند به گزارش رمز من اتحادیه اروپا می خواهد برای كاهش خطرات احتمالی هوش مصنوعی، قوانین جدیدی برای به كارگیری آنها عرضه نماید.


به گزارش رمز من به نقل از ایسنا و به نقل از گیزچاینا، پیش نویس انتشار یافته از نامه ای در مورد هوش مصنوعی نشان داده است كه اتحادیه اروپا می خواهد قوانین جدیدی را در این حوزه در نظر بگیرد. این قوانین، ابداع كنندگان حوزه هوش مصنوعی را محدود خواهد نمود تا اطمینان حاصل شود كه توسعه این فناوری های نوین با روشی اخلاقی صورت می گیرد.
مقامات اتحادیه اروپا در نظر دارند تا این قوانین جدید را در بخش هایی كه میزان خطر بالایی دارند، به كار بگیرند. این بخش ها، حوزه هایی همچون سلامت و حمل و نقل را در بر دارند. كشورهای عضو اتحادیه اروپا می توانند قوانین مربوط به ایمنی و تعیین مسئولیت را ارتقا بدهند. اتحادیه اروپا، اسناد مربوط به این قوانین را در اواسط ماه فوریه سالجاری منتشر خواهد نمود.

تشخیص چهره در مكان های عمومی
اتحادیه اروپا علاوه بر این قوانین، می خواهد فناوری تشخیص چهره را هم برای مقامات دولتی و در سازمان های عمومی به كار بگیرد. این برنامه، قوانین استفاده از سیستم هایی مانند تشخیص چهره را در مكان های عمومی محدود خواهد نمود. این مقررات نشان می دهند كه دسترسی سازمان های دولتی و خصوصی به فناوری های مبتنی بر هوش مصنوعی، محدود خواهد شد؛ بدین ترتیب اتحادیه اروپا می تواند خطرات مربوط به این فناوری ها را مورد ارزیابی قرار دهد.
این نامه، بخشی از تلاشهای اتحادیه اروپا برای رسیدن به سطح پیشرفت چین و آمریكا در حوزه هوش مصنوعی به حساب می آید. می توان اظهار داشت كه این تلاش ها تا حدی، استانداردهای ارزشی اروپا همچون حریم شخصی كاربران را ارتقا خواهند بخشید.
در این نامه آمده است: بر طبق این قوانین می توان چارچوب نظارتی آینده را گامی فراتر برد. این قوانین، محدودیت زمانی جهت استفاده از فناوری تشخیص چهره در مكان های عمومی را هم شامل می شوند. این روش می تواند به ارزیابی تأثیر این فناوری كمك نماید و از عهده شناسایی خطرات احتمالی هم برآید.1398/10/28
14:50:55
5.0 / 5
4932
اگر مطلب را پسندیدید لایک کنید
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۴
رمز من - Ramzeman
ramzeman.ir - حقوق مادی و معنوی سایت رمز من محفوظ است

رمز من

فناوری اطلاعات و امنیت