رمز من - ramzeman

باز آلدرین ۹۰ ساله شد

باز آلدرین ۹۰ ساله شد رمز من باز آلدرین ۹۰ ساله شد


به گزارش رمز من به نقل از ایسنا و به نقل از نیوزویك، "باز آلدرین"(BUZZ ALDRIN) متولد ۲۰ ژانویه سال ۱۹۳۰ میلادی در نیوجرسی آمریكا است.
وی در سال ۱۹۵۱ میلادی از " آكادمی نظامی ایالات متحده" كه یك دانشگاه افسری است، فارغ التحصیل و خلبان نیروی هوایی آمریكا شد. وی در نیروی هوایی آمریكا خدمت كرد و در جنگ كره بعنوان خلبان جنگی استخدام شد.
در سال ۱۹۶۶ میلادی آلدرین در مأموریت "جیمینای ۱۲"(Gemini ۱۲) ناسا شركت كرد و سه پیاده روی فضایی انجام داد.
وی در این مأموریت، طی پیادروی فضایی خود، این عكس را هنگامی كه دریچه فضاپیما باز بود، از خود گرفت. "آلدرین" در آن مأموریت خلبان بود.
وی اظهار داشت: در ابتدا نمی توانستم این عكس را بگیرم چونكه عكس انداختن از پنجره باز فضاپیما سخت بود.
آلدرین این عكس را در حالتی غیرمعمول انداخت، وی دوربین را در لبه دریچه فضاپیما قرار داد، كلاه ایمنی خویش را سرش گذاشت و سپس نخستین سلفی جهان را به ثبت رساند.


این مأموریت نشان داد كه فضانوردان می توانند در شرایط خلاء فضا به صورت موثر كار كنند. دانستن این امر به فرود نخستین انسان روی ماه كمك كرد.
نكته ای كه سبب شده باز آلدرین به فضانوردی معروف تبدیل گردد، این است كه وی در سال ۱۹۶۹ میلادی با انجام مأموریت "آپولو ۱۱" به دومین انسانی تبدیل شد كه روی ماه قدم نهاده است.
وی در این مأموریت، همراه "نیل آرمسترانگ" و "مایكل كالینز" بود.


این فضانورد بزرگ حال ۹۰ ساله شده و موسسات علمی گوناگونی تولد وی را تبریك گفتند كه از میان آنها می توان به جامعه علمی مكس پلانك، آژانش فضایی اروپا و سازمان " Mars Society" اشاره نمود.
در این راستا، "رابرت زوبرین"(Robert Zubrin) رئیس انجمن "Mars Society" اظهار كرد، به نمایندگی از انجمن جامعه مریخ تولد ۹۰ سالگی آلدرین را به وی تبریك می گویم. نه تنها به خاطر نقش قهرمانانه وی در خلبانی ماموریتی كه نخستین انسان را روی ماه فرود آورد. بلكه به خاطر كاری كه وی انجام داد و جهشی بزرگ را برای تمام بشریت به وجود آورد.
وی خطاب به آلدرین ادامه داد، ما مشتقانه منتظر هستیم كه تولد ۱۰۰ سالگی شما را همزمان با گام نهادن نخستین انسان روی مریخ، جشن بگیریم.1398/11/01
21:54:58
5.0 / 5
4798
اگر مطلب را پسندیدید لایک کنید
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۴
رمز من - Ramzeman
ramzeman.ir - حقوق مادی و معنوی سایت رمز من محفوظ است

رمز من

فناوری اطلاعات و امنیت