رمز من - ramzeman
با تلاش پژوهشگران آمریكایی؛

اولین آزمایش ربات نمونه گیر خون روی انسان، با موفقیت انجام شد

اولین آزمایش ربات نمونه گیر خون روی انسان، با موفقیت انجام شد رمز من: پژوهشگران آمریكایی توانستند ربات نمونه گیر خون خودرا با موفقیت روی انسان آزمایش نمایند.


به گزارش رمز من به نقل از ایسنا و به نقل از گیزمگ، دو سال پیش، خبرهایی در مورد یك ابزار رباتیك منتشر گردید كه برای گرفتن نمونه های خون ابداع شده بود. این ابزار در آن زمان فقط روی دست های مصنوعی آزمایش شد اما حالا اولین آزمایش خود روی انسان های زنده را با موفقیت پشت سر گذاشته است.
این ابزار كه توسط گروهی از پژوهشگران "دانشگاه راتگرز" (RU) آمریكا ابداع شده، ابتدا روی دست بیمار قرار می گیرد و سپس با استفاده از سیستم سونوگرافی، رگ مناسب را برای گرفتن خون پیدا می كند. ابزار بعد از پیدا كردن رگ مناسب، سوزنی را در رگ قرار می دهد و نمونه خون را از آن می گیرد. نمونه خون جهت بررسی، به یك تحلیل گر خونی منتقل می شود.
ربات نمونه گیر خون در آزمایش های اخیر، روی ۳۱ داوطلب به كار رفت. موفقیت این ربات روی ۲۵ داوطلب كه رگ آنها به آسانی پیدا شد، ۹۷ درصد و روی بقیه داوطلبان، ۸۷ درصد بود.
پژوهشگران باور دارند كه این ربات می تواند برای رسیدن به استانداردهای بالینی، كارآمد باشد. شاید این ربات بتواند علاوه بر گرفتن نمونه های خون، برای كارهای دیگری مانند آنژیوكت و دیالیز نیز به كار برود. هنگامی كه كوشش های مكرر انسان ها برای یافتن رگ ها ناكام بماند، امكان بروز پیامدهایی مانند "فلبیت" (Phlebitis)، "ترومبوزیس" (Thrombosis) و عفونت وجود خواهد داشت.
"جاش لفیمر" (Josh Leipheimer)، نویسنده ارشد این پژوهش اظهار داشت: ابزارهایی مانند این ربات می توانند به پزشكان كمك كنند تا نمونه های خون را سریع تر، ایمن تر و با اطمینان بیشتر به دست بیاورند. این ابزارها می توانند از بروز پیامدهایی احتمالی و درد فرو رفتن چندین سوزن در پوست نیز پیشگیری كنند.
این پژوهش، در مجله "Technology" به چاپ رسید.
منبع:

1398/11/18
14:58:04
5.0 / 5
4214
تگهای خبر: ربات
اگر مطلب را پسندیدید لایک کنید
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۳
رمز من - Ramzeman
ramzeman.ir - حقوق مادی و معنوی سایت رمز من محفوظ است

رمز من

فناوری اطلاعات و امنیت