رمز من - ramzeman

مچ بند ضد شنود و جاسوسی ساخته شد

مچ بند ضد شنود و جاسوسی ساخته شد به گزارش رمز من محققان دانشگاه ˮشیكاگوˮ یك مچ بند فراصوت ابداع نموده اند كه می تواند میكروفن های همه دستگاه های هوشمند اطراف خویش را مختل كند.


به گزارش رمز من به نقل از ایسنا و به نقل از انگجت، اسپیكرهای هوشمند و سایر دستگاه های مجهز به میكروفن قرار نیست همیشه گوش دهند و اگر نمی خواهید هیچ شانسی به آنها بدهید، یك چاره وجود دارد.
محققان دانشگاه "شیكاگو یك مچ بند آزمایشی ساخته اند كه از پخش امواج اولتراسونیك یا فراصوت از ۲۴ اسپیكر تعبیه شده روی خود استفاده می نماید تا میكروفن های اطراف را فارغ از اینكه در چه جهتی قرار دارند، مختل كند. ازاین رو در هنگام استفاده از این مچ بند، استفاده از میكروفن و اسپیكرهای هوشمند بی فایده است.
طراحی این مچ بند به روز نیست و ظاهر عجیب و زشتی دارد، اما نه تنها سبب می شود همه گیرنده های در جهت مناسب از كار بیفتند، بلكه حركت مچ كاربر باعث می شود نقاط كور را هم پوشش دهد. در نتیجه این مچ بند از مختل كننده های ثابت(stationary jammers) موثرتر است و می تواند حتی میكروفن های پنهان را هم از كار بیاندازد.
البته قرار نیست این نمونه اولیه به همین شكل وارد بازار شود، چون كه علاوه بر ظاهر ناخوشایند، اجزای داخلی آن مشخص است و یك باتری بزرگ دارد. محققان به نیویورك تایمز گفتند كه سرمایه گذاران در مورد تجاری سازی این فناوری درخواست داده اند و تخمین زده می شود كه كاربران بتوانند این مچ بند ضد میكروفن را با قیمت تقریبی ۲۰ دلار خریداری كنند.
این مچ بند می تواند برای هر كسی كه از شنود دستیاران هوشمند صوتی یا جاسوسان می ترسد، مناسب باشد.
این كه آیا این مچ بند را به صورت گسترده در دسترس خواهیم دید یا نه، مبحث دیگری است. چون كه نگرانی های اخلاقی در مورد استفاده وسیع از آن وجود دارد. چونكه اگر این مچ بند در ملاء عام پوشیده شود، می تواند در تماسهای تلفنی و سایر دستگاه های وابسته به میكروفن اختلال ایجاد كند.
این مچ بند می تواند بعنوان مثال، جلسات تجاری را مخفی و مصون از شنود نگه دارد و همینطور می تواند به سیاستمداران كمك نماید تا از پاسخگویی به خبرنگاران طفره بروند چرا میكروفن آنها را از كار می اندازد.
در كل، هرچه این مچ بند می تواند مفید باشد، اگر از آن به درستی استفاده نشود، می تواند مشكلات قانونی را به وجود آورد.1398/11/27
15:16:10
5.0 / 5
4599
تگهای خبر: فناوری , كاربر , محقق , هوشمند
اگر مطلب را پسندیدید لایک کنید
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۳
رمز من - Ramzeman
ramzeman.ir - حقوق مادی و معنوی سایت رمز من محفوظ است

رمز من

فناوری اطلاعات و امنیت