رمز من - ramzeman

تشخیص بهتر اختلالات خواب با كمك هوش مصنوعی

تشخیص بهتر اختلالات خواب با كمك هوش مصنوعی به گزارش رمز من پژوهشگران آمریكایی باور دارند كه هوش مصنوعی می تواند به تشخیص و درمان بهتر اختلالات خواب كمك نماید.


به گزارش رمز من به نقل از ایسنا و به نقل از ردیت، هوش مصنوعی این توانایی را دارد كه كارآیی و دقت را در حوزه پزشكی خواب بهبود ببخشد.

داده هایی كه طی "آزمایش چندگانه خواب" (Journal of Clinical Medicine) كه جامع ترین بررسی در مورد خواب است، جمع آوری می شوند، می توانند به بهبود تحلیل خواب توسط هوش مصنوعی و یادگیری ماشینی كمك كنند.

دكتر "كیتی گلداشتاین" (Cathy Goldstein)، استادیار حوزه پزشكی خواب و علوم اعصاب "دانشگاه میشیگان" (UMich) و نویسنده ارشد این پژوهش، اظهار داشت: هنگامی كه به نقش هوش مصنوعی در پزشكی خواب فكر می نماییم، معمولا رتبه بندی خواب و وقایع در رابطه با آن به ذهن می رسند. این كار می تواند روند بررسی خواب را ساده تر انجام دهد و زمان لازم را برای درمان مستقیم بیمار فراهم آورد.

از آنجائیكه میزان داده های جمع آوری شده توسط مراكز بررسی خواب زیاد است، هوش مصنوعی و یادگیری ماشینی می توانند به پیشرفت درمان، تشخیص دقیق، پیشبینی و درمان بیماری كمك كنند. گلداشتاین افزود: شاید هوش مصنوعی بتواند برای خودكارسازی رتبه بندی خواب و شناسایی بینش هایی در مورد داده های جمع آوری شده به كار برود.

وی ادامه داد: هوش مصنوعی به ما اجازه خواهد داد تا اطلاعات پرمعناتری در مورد بررسی خواب به دست بیاوریم. همینطور هوش مصنوعی می تواند به درك مكانیسم های موثر در بروز آپنه خواب كمك نماید. بدین ترتیب، امكان انتخاب درمان مناسب برای بیمار مورد نظر در زمان مناسب فراهم می شودـ

گلداشتاین افزود: ابزارهای مبتنی بر هوش مصنوعی، امید بزرگی برای علم پزشكی هستند، اما در به كار بردن آنها، امكان اغراق و یا از دست رفتن اطلاعات هم وجود دارد.

این پژوهش در "Journal of Clinical Sleep Medicine" به چاپ رسید.
1398/12/12
19:34:31
5.0 / 5
4106
اگر مطلب را پسندیدید لایک کنید
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۴
رمز من - Ramzeman
ramzeman.ir - حقوق مادی و معنوی سایت رمز من محفوظ است

رمز من

فناوری اطلاعات و امنیت