رمز من - ramzeman

نگرانی از هك گسترده خودرو های تویوتا، هیوندایی و كیا

نگرانی از هك گسترده خودرو های تویوتا، هیوندایی و كیا به گزارش رمز من نقص سیستم رمزگذاری خودرو های بدون سوئیچ شركت های تویوتا، هیوندایی و كیا به هكرها امكان خواهد داد تا با غیرفعال كردن سیستم ضد سرقت آنها، برای دزدیدن آنها اقدام نمایند.به گزارش رمز من به نقل از آرس تكنیكا، خودرو های بدون كلید برای بازكردن درب مبتنی بر استفاده از سیستم های بی سیم رادیویی هستند و ضعف سیستم رمزگذاری آنها، سرقت داده های رد و بدل شده و سواستفاده از آنها برای هك كردن خودرو های مختلف را تسهیل می كند.
بررسی های محققان بلژیكی و انگلیسی نشان داده است هكرها می توانند از روش دیگری هم برای نفوذ به خودرو های پیشرفته استفاده كنند. این روش مبتنی بر هك تراشه هایی است كه در سیستم های ضد سرقت خودرو های مذكور به كار می رود.
یك صدمه پذیری امنیتی در سیستم رمزگذاری این تراشه ها به هكرها امكان می دهد تا تنها با استفاده از یك پیچ گوشتی بتوانند تراشه های مذكور را غیرفعال كرده و برای سرقت خودرو ها اقدام نمایند.
محققان اخطار می دهند كه كل فرآیند مذكور چند ثانیه به طول می انجامد و بنابراین شركت هایی مانند تویوتا، هیوندایی و كیا باید هر چه سریع تر به منظور به روزرسانی سیستم های رمزگذاری تراشه های ضد سرقت خودرو های خود اقدام نمایند. بخش عمده این مشكل مربوط به سیستم رمزگذاری ابداع شده توسط شركت تگزاس اینسترومنت آمریكاست كه دی اس تی ۸۰ نام دارد.
مشكل مورد اشاره بخش زیادی از تولیدات این سه شركت از سال ۲۰۱۰ تا به امروز را در بر می گیرد. خودروی مدل اس شركت تسلا هم از این مشكل در امان نیست. هیچیك از این شركت ها در این مورد واكنشی از خود نشان نداده اند.

1398/12/19
21:22:36
5.0 / 5
3834
تگهای خبر: امنیت , تولید , رمز , شركت
اگر مطلب را پسندیدید لایک کنید
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۳
رمز من - Ramzeman
ramzeman.ir - حقوق مادی و معنوی سایت رمز من محفوظ است

رمز من

فناوری اطلاعات و امنیت