رمز من - ramzeman

وزارت مخابرات هند به كارمندان این كشور ابزار دوركاری داد

وزارت مخابرات هند به كارمندان این كشور ابزار دوركاری داد به گزارش رمز من با عنایت به شیوع كرونا و دوركاری الزامی هزاران كارمند دولت هند، وزارت مخابرات این كشور از طراحی نرم افزارها و ابزاری به منظور تسهیل دوركاری اطلاع داد.به گزارش رمز من به نقل از آسین ایج، این ابزار دوركاری در اختیار تمامی كارمندان بخش دولتی و حتی بخش خصوصی قرار می گیرد كه بر مبنای دستور دولت باید تا تاریخ ۳۰ آوریل یعنی در حدود ۴۵ روز فعالیتهای خویش را از منزل انجام دهند.
علاوه بر تأمین نرم افزارها و برنامه های مختلف مورد نیاز كاركنان دولت به منظور دوركاری، مقامات این كشور برخی قوانین سختگیرانه مرتبط را هم تغییر داده اند. بعنوان مثال، دولت دیگر در مورد استفاده از نرم افزارهای وی پی ان كه برخی شركت ها از آنها جهت راه اندازی شبكه های ایمن ارتباطی مجازی بهره می گرفتند، سخت گیری نمی كند و مدیران شركت ها به تشخیص خود می توانند از هر نرم افزار وی پی ان كه برای پیشبرد امور خود مناسب تشخیص می دهند استفاده كنند. تا پیش از این شركت ها و نهادهای دولتی باید تنها از وی پی ان های مورد تأیید دولت استفاده می كردند. علت این مسئله نگرانی های امنیتی عنوان شده بود.
اگر چه فناوری وی پی ان در اصل برای اتصال ایمن و از راه دور كاركنان مؤسسات و شعب ادارات مختلف به منابع تحت شبكه آنها طراحی شده، اما برخی افراد در هند از آن برای مخفی كردن هویت خود و فعالیتهای غیرقانونی استفاده می نمایند.
در عین حال وزارت مخابرات هند اخطار داده كه جلوی سواستفاده از شرایط جدید را می گیرد و اگر اثبات شود افراد از وی پی ان ها برای فعالیتهای غیرقانونی بهره برده اند به ازای هر تخلف تا ۱۲ دلار جریمه برای آن در نظر گرفته می شود. شركت های متخلف هم جریمه شده و امكان استفاده آزادانه از وی پی ان را از دست خواهند داد.

1398/12/25
21:48:20
5.0 / 5
3688
تگهای خبر: امنیت , راه اندازی , شبكه , شركت
اگر مطلب را پسندیدید لایک کنید
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۵
رمز من - Ramzeman
ramzeman.ir - حقوق مادی و معنوی سایت رمز من محفوظ است

رمز من

فناوری اطلاعات و امنیت