رمز من - ramzeman
فضانوردان جدید اعزامی به ایستگاه فضایی قرنطینه می شوند

تلاش ناسا برای جلوگیری از انتقال كرونا به فضا

تلاش ناسا برای جلوگیری از انتقال كرونا به فضا رمز من: ناسا و دیگر سازمان های فضایی دنیا برنامه های جدیدی را در پیش گرفته اند تا اطمینان حاصل كنند كه ویروس ˮكووید-19ˮ به فضا منتقل نشود.


به گزارش رمز من به نقل از ایسنا و به نقل از اسپیس، در این راستا، ناسا در حال ارزیابی روش هایی است كه اطمینان حاصل كند فضانوردان جدید هیچ بیماری را به "ایستگاه فضایی بین المللی" منتقل نكنند.
بیماری های ویروسی مانند آنفلوآنزا یا "كووید-۱۹"به راحتی می توانند در فضا و در شرایط بی وزنی انتقال پیدا كنند.
دولت ها و سازمان های گوناگون جهان برای مقابله با گسترش "كرونا ویروس" اقدامات مختلفی را انجام داده اند كه یكی از آنها "قرنطینه" است.
ولی این روش ها برای فضانوردان ناسا چندان هم عجیب نیست. برای اینكه این افراد پیش از اعزام به فضا و اقامت شش ماهه و یا بیشتر در خارج از زمین، قرنطینه می شوند تا با سلامتی كامل به ایستگاه فضایی بین المللی اعزام شوند.
مقرر است فضانوردان جدید "ایستگاه فضایی بین المللی" قبل از پرتاب، به مدت دو هفته قرنطینه شوند.
این اقدام برای حصول اطمینان از سلامتی آنها انجام می شود تا به همراه خود، بیماری به ایستگاه فضایی بین المللی نبرند.
"برندی دین"(Brandi Dean) از دفتر روابط عمومی ناسا اظهار كرد، این اقدام "تثبیت سلامتی" نام دارد و برای فضانوردان، از اهمیت زیادی برخوردارست. برای اینكه هر روزی كه فضانوردان در شرایط بدون گرانش زندگی می كنند، سیستم ایمنی آنها را تحت تاثیر قرار می دهد.
دین ادامه داد، هنوز هیچ كدام از سه فضانورد جدید برای پرتاب آماده نیستند.
فضانوردان جدیدی كه مقرر است به "ایستگاه فضایی بین المللی" اعزام شوند، "كریس كاسیدی(Chris Cassidy) از ناسا، " آناتولی ایوانیشین"(Anatoly Ivanishin) و "ایوان واگنر"(Ivan Vagner) از سازمان فضایی روسیه هستند و مقرر است در تاریخ ۹ آوریل سال جاری به سمت "ایستگاه فضایی بین المللی" فرستاده شوند.
برندی دین افزود، فراتر از اقدامات مراقبت از سلامتی كه ناسا انجام می دهد، ناسا به سفارش های "مركز كنترل و پیش گیری از بیماری ها"(CDC) توجه بسیاری می كند تا با كرونا ویروس روبرو شود. از میان این اقدامات می توان به ضدعفونی كردن سطوح، كاهش تجمعات و تاكید بر رعایت بهداشت دست ها اشاره نمود. همین طور ناسا كارمندانی را كه احساس بیماری می كنند، تشویق می كند كه در خانه باقی بمانند.
منبع:

1398/12/25
23:30:54
5.0 / 5
3645
تگهای خبر: فضانورد , كنترل , ناسا
اگر مطلب را پسندیدید لایک کنید
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۳
رمز من - Ramzeman
ramzeman.ir - حقوق مادی و معنوی سایت رمز من محفوظ است

رمز من

فناوری اطلاعات و امنیت