رمز من - ramzeman

استرالیا به درمان احتمالی كروناویروس رسید

استرالیا به درمان احتمالی كروناویروس رسید رمز من: پژوهشگران استرالیایی می گویند موفق شده اند با یك روش درمانی، حال بعضی از بیماران آلوده به كروناویروس را بسیار بهبود ببخشند.


به گزارش رمز من به نقل از ایسنا و به نقل از آی ای، گروهی از پژوهشگران استرالیایی ادعا می كنند كه درمانی برای كروناویروس جدید و كشنده پیدا كرده اند و امیدوارند كه آنرا در یك آزمایش سراسری روی بیماران آزمایش نمایند.
پروفسور "دیوید پترسون" مدیر مركز تحقیقات بالینی دانشگاه كوئینزلند اظهار داشت كه پژوهشگران از دو دارو بهره برده اند كه در درمان عوارض ناشی از كروناویروس در آزمایشات نتایج خوبی به جا گذاشته است.
به گفته وی، یكی از این داروها كه به برخی از نخستین كسانی در استرالیا كه تست مبتلاشدن به كووید-۱۹ آنها مثبت بود، داده شده است، موجب ناپدید شدن ویروس از بدن آنها و به دنبال آن بهبودی كامل بیمار از عفونت شده است.
"پترسون" همین طور پزشك متخصص بیماری های عفونی در بیمارستان رویال بریزبن و بیمارستان زنان است و ادعا می كند كه استفاده از این داروها نباید بعنوان درمان ذكر شود، بلكه فعلا یك درمان بالقوه است.
وی اظهار داشت: این داروها یك درمان بطور بالقوه موثر است. بیماران بعد از اختتام درمان، دیگر به هیچ وجه شاهد وجود كروناویروس در بدن خود نیستند.
گفتنی است كه هر دو دارو قبلاً در استرالیا ثبت شده، مجوز گرفته و در دسترس هستند.
"پترسون" اضافه كرد: آنچه ما هم اكنون می خواهیم انجام دهیم، یك كارآزمایی بالینی بزرگ در سراسر استرالیا است تا ۵۰ بیمارستان را بررسی نماییم و آنچه را كه می خواهیم مقایسه نماییم، یك دارو در مقابل یك داروی دیگر و همین طور در مقابل تلفیقی از این دو دارو است.
پزشكان باتوجه به تاریخچه استفاده از این داروها، تجربه طولانی مدتی از سازگاری آنها با سیستم ایمنی بدن انسان دارند. به این معنا كه با این درمان، هیچ عارضه جانبی در انتظار بیمار نخواهد بود.

استرالیا احیانا درمان كروناویروس را به جهان عرضه می كند
"پترسون" با استناد به درمان های به كار گرفته شده در كشورهایی نظیر سنگاپور و چین اظهار داشت: تجربیات مثبتی در مبارزه با كروناویروس خارج از مرزهای استرالیا نیز ثبت شده است. گروه تحقیقاتی من اطمینان دارند كه می توانند این داروها را به بیماران دیگر كشورها منتقل كنند.
وی اضافه كرد: ما می خواهیم بهترین درمان را برای استرالیایی ها به ارمغان بیاوریم و نه حدس های شخصی یا تجربیات چند نفر. پژوهشگران ما امیدوارند تا اختتام ماه مارس به یك درمان قطعی دست یافته و آنرا روی بیماران آغاز كنند.

درمان جدید مبتنی بر اچ.آی. وی است
این تحقیق از بیماران چینی الهام گرفته شده است كه در ابتدا این دارو را در استرالیا دریافت نمودند.
"پترسون" اظهار داشت: پزشكان ما بسیار شگفت زده شده اند كه یك داروی اچ.آی. وی موسوم به "sic" در واقع می تواند در مقابل كروناویروس جدید به خوبی عمل كند.
وی اضافه كرد: این دارو روی نخستین موج از بیماران چینی كه ما در استرالیا داشتیم، خیلی خوب عمل كرد. این امیدبخش است، چونكه ما اینجا به چیزهای واقعاً خوبی رسیده ایم.
یك درمان مفید برای مقابله با كووید-۱۹ كه جهان را فرا گرفته و بیش از ۱۵۰ هزار نفر را در جهان آلوده كرده است، در صورت واقعی بودن مانند یك معجزه خواهد بود.
منبع:

1398/12/27
20:00:18
5.0 / 5
3948
تگهای خبر: متخصص , مجوز , محقق
اگر مطلب را پسندیدید لایک کنید
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۳
رمز من - Ramzeman
ramzeman.ir - حقوق مادی و معنوی سایت رمز من محفوظ است

رمز من

فناوری اطلاعات و امنیت