رمز من - ramzeman

۶۰ ماهواره استارلینك پرتاب شد

۶۰ ماهواره استارلینك پرتاب شد به گزارش رمز من شركت ˮاسپیس ایكسˮ توانست ۶۰ ماهواره ˮاستارلینكˮ(Starlink) را بعد از یك مرتبه تعویق به فضا پرتاب كند.


به گزارش رمز من به نقل از ایسنا و به نقل از آی ای، قرار بود روز یكشنبه شركت "اسپیس ایكس" ۶۰ ماهواره دیگر از سری ماهواره های "استارلینك" را به مدار زمین ارسال نماید. ولی این پرتاب به دنبال شناسایی یك نقص در یكی از موتورهای موشك "فالكون ۹" لغو شد و در نهایت روز گذشته از پایگاه فضایی "كندی" ناسا با موفقیت انجام شد.
در این اختلال یك موشك "فالكون ۹"(Falcon 9) متعلق به شركت فضایی"اسپیس ایكس"(SpaceX) در كوشش برای پنجمین پرواز به منظور راه اندازی ماموریتی برای پرتاب ۶۰ ماهواره اینترنتی پروژه "استارلینك"(Starlink) ناكام ماند، چون كه پردازنده این موشك بعد از مشاهده یك مشكل در یكی از موتورهای خود، پرتاب را متوقف كرد.
ماهواره های "استارلینك" بخشی از برنامه "اسپیس ایكس" برای سرویس جدید و پرسرعت اینترنت هستند. این طرح در اوایل سال ۲۰۱۵ با درخواست "ایلان ماسك"، مدیرعامل این شركت از كمیته ارتباطات فدرال در خصوص اجازه آزمایش ایده خود برای تأسیس یك پهنای باند جهانی شروع شد. وی در سال ۲۰۱۷ برنامه استارلینك را بعنوان یك سیستم پهنای باند ارزان قیمت كه می تواند دسترسی به اینترنت را در سراسر جهان فراهم آورد، به ثبت رساند.
"ایلان ماسك"، بنیانگذار شركت "اسپیس ایكس" می خواهد حداقل ۴۰۰ ماهواره را در مدار زمین قرار دهد تا بتواند پوشش اینترنت جهانی را ایجاد كند و برای پوشش متوسط جهانی باید حداقل ۸۰۰ ماهواره به فضا بفرستد. به قول "اسپیس ایكس"، صورت فلكی متشكل از ماهواره های استارلینك می تواند در آینده به صورت قابل ملاحظه ای رشد كند و به تعداد ۱۲ هزار ماهواره برسد.
در این مأموریت ركورد استفاده از موشك "فالكون ۹" شكسته شد، ولی در پرتاب روز گذشته تقویت كننده مرحله اول موشك طبق برنامه ریزی های از پیش تعیین شده فرود نیامد و برای آخرین بار مورد استفاده قرار گرفت.1398/12/29
15:58:53
5.0 / 5
3680
اگر مطلب را پسندیدید لایک کنید
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۲
رمز من - Ramzeman
ramzeman.ir - حقوق مادی و معنوی سایت رمز من محفوظ است

رمز من

فناوری اطلاعات و امنیت