رمز من - ramzeman
بررسی جدید اف بی آی؛

شیوع ویروس كرونا جرایم سایبری را در آمریكا 4 برابر كرد

شیوع ویروس كرونا جرایم سایبری را در آمریكا 4 برابر كرد رمز من: برمبنای بررسی جدید اف بی آی شیوع ویروس كرونا در آمریكا موجب رشد چهار برابری وقوع جرائم سایبری در این كشور شده است.به گزارش رمز من به نقل از زددی نت، تونیا اوگورتز معاون دستیار مدیر اف بی آی در جریان برگزاری یك نشست آنلاین به میزبانی مؤسسه پژوهشی اسپن در روز گذشته اظهار داشت: تعداد درخواست های دریافتی اف بی آی برای رسیدگی به جرایم سایبری در یك ماه اخیر نسبت به ماه های قبل چهار برابر افزایش نشان میدهد.
به گفته وی مركز رسیدگی به شكایات اینترنتی اف بی آی موسوم به آی سی ۳ با افزایش بی سابقه موارد ثبت شكایت مواجه می باشد. این مركز تا قبل از این روزانه حدود هزار شكایت دریافت می كرد كه در هفته های اخیر این رقم به ۳ تا ۴ هزار مورد شكایت در روز افزایش یافته است. بخش اعظم این شكایات مربوط به موارد كوشش برای كلاهبرداری و اخاذی اینترنتی از كاربران با سواستفاده از شیوع ویروس كروناست.
تونیا اوگورتز در نشست آنلاین خود تصریح كرده است: ما امیدوار بودیم جانیان سایبری در روزهای شیوع ویروس كرونا رفتاری انسانی داشته باشند و به این مساله فكر كنند كه سواستفاده از این وضعیت برای كسب منفعت شخصی غیرقابل قبول است اما متأسفانه تصور ما اشتباه بود. آنها از هیچ كاری رویگردان نیستند و اقدامات مختلفی مانند ثبت دامنه های اینترنتی برای كلاهبرداری، كوشش برای اخاذی از مردم به بهانه اعطای پول به خیریه های كرونا، طرح ادعای فروش ماسك و دیگر تجهیزات پزشكی و مراقبتی و هر كار دیگری كه به ذهنشان برسد را انجام می دهند. متأسفانه جنایتكاران سایبری بسیار خلاقانه عمل می كنند.
وی اضافه كرد: برخی كشورهای خارجی هم حملاتی را برای سرقت اطلاعات بخش مراقبت های درمانی و كسب اطلاع از كارهای پژوهشی امریكا در مورد كرونا انجام داده اند. ما برای مقابله با همه این حملات اقدام و برخی متخلفان را نیز شناسایی كرده ایم. وی در مورد جزئیات این اقدامات توضیح بیشتری ارائه نداد.


منبع:

1399/01/31
15:47:24
5.0 / 5
3008
اگر مطلب را پسندیدید لایک کنید
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۵
رمز من - Ramzeman
ramzeman.ir - حقوق مادی و معنوی سایت رمز من محفوظ است

رمز من

فناوری اطلاعات و امنیت