رمز من - ramzeman

سیارك ماسك دار در حال نزدیك شدن به زمین است

سیارك ماسك دار در حال نزدیك شدن به زمین است رمز من: سیارك 52768 (1998 OR2) كه در سال 1998 توسط اخترشناسان رصد شد چهارشنبه این هفته از كنار زمین عبور خواهدنمود.


به گزارش رمز من به نقل از ایسنا و به نقل از تک اکسپلوریست، سیارک مذکور ۲۹ آوریل(۱۰ اردیبهشت) در فاصله سه میلیون و ۹۰۸ هزار و ۷۹۱ مایلی و با سرعت ۱۹ هزار و ۴۶۱ مایل بر ساعت از کنار زمین عبور خواهدنمود.
بنا بر گفته دانشمندان این سیارک حدودا دو کیلومتر قطر دارد و هر ۴.۱ ساعت یک دفعه می چرخد. نکته جالب درباره سیارک مذکور این است که در تصویری که از این سیارک انتشار یافته بنظر می رسد این سیارک همانند انسان ها در این زمان(شیوع ویروس کرونا) ماسک به صورت دارد!
تصویر مذکور توسط "رصدخانه آرسیبو"(Arecibo Observatory) در پورتوریکو ثبت شده است.


"آن ویرکی"(Anne Virkki) رئیس رادارهای سیاره ای رصدخانه آرسیبو اظهار داشت: خاصیت های توپوگرافی در مقیاس کوچک مانند تپه ها و برآمدگی های انتهای سیارک ۱۹۹۸ OR۲ از نظر علمی بسیار جذاب هستند. اما از آنجائیکه همه ما حالا به فکر بیماری کووید-۱۹ هستیم این خاصیت ها سبب شده تا تصور نماییم این سیارک نیز همانند ما انسان ها ماسک گذاشته است.
بر اساس گزارش ها، این سیارک با فاصله ۶.۳ میلیون کیلومتری از کنار زمین عبور خواهدنمود و جای نگرانی نیست چونکه این سیارک تهدیدی برای زمین محسوب نمی گردد.
"فلاویان وندیتی"(Flaviane Venditti) دانشمند تحقیقاتی این رصدخانه اظهار داشت: اندازه گیری های رادار به ما این امکان را می دهد تا دقیق تر بدانیم که سیارک در آینده در کجا قرار خواهد گرفت و در آن زمان از زمین چقدر فاصله خواهد داشت. در سال ۲۰۷۹، سیارک ۱۹۹۸ OR۲ نیز باردیگر این سیارک از کنار زمین عبور خواهدنمود اما در آن زمان حدود ۳.۵ برابر نزدیک تر از آن فاصله ای که امسال از زمین دارد را خواهد داشت. بدین سبب شناخت دقیق مدار آن بسیار مهمست.
منبع:

1399/02/06
14:21:03
5.0 / 5
2849
تگهای خبر: دانشمند , ناسا
اگر مطلب را پسندیدید لایک کنید
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۴
رمز من - Ramzeman
ramzeman.ir - حقوق مادی و معنوی سایت رمز من محفوظ است

رمز من

فناوری اطلاعات و امنیت