سكونتگاه های قمری كه خویش را ترمیم می كنند

سكونتگاه های قمری كه خویش را ترمیم می كنند به گزارش رمز من مهندسان ˮدانشگاه پردوˮ در نظر دارند تا به ابداع سكونتگاه های قمری بپردازند كه بدون احتیاج به كمك انسان، ترمیم می شوند.


به گزارش رمز من به نقل از ایسنا و به نقل از فیوچریسم، گروهی از مهندسان "دانشگاه پردو" (Purdue University)، در حال ابداع سکونتگاه های قمری هوشمندی هستند که می توانند بعنوان خانه روی سطح ماه در نظر گرفته شوند.
هدف نهایی این است که این ساختارها بتوانند خویش را به صورت خودکار با خطراتی مانند تأثیر شهاب سنگ ها یا فعالیت لرزه ای تطبیق دهند. این سکونتگاه ها، به ربات هایی مجهز خواهند بود که می توانند بدون احتیاج به انسان، هر صدمه ای را ترمیم کنند تا خطر سکونت روی ماه کاهش پیدا کند.
مهندسان دانشگاه پردو، طراحی خویش را با مجموعه ای از آزمایش های مجازی و واقعی ارزیابی می کنند. شبیه سازی های آنها به سرعت در طیف گسترده ای از طراحی ها اجرا می شود تا مشخص شود که کدام یک از آنها در مقابل خطرات گوناگون بهتر عمل می کند.
"شیرلی دایک" (Shirley Dyke)، پژوهشگر ارشد این پروژه اظهار داشت: ما تصمیم داریم تا نهایتا سکونتگاه هایی ابداع نماییم که می توانند در مقابل تغییرات، صدمه و هر رخداد دیگری که طی مأموریت پیش می آید، مقاومت کنند و علیرغم این مشکلات، انسجام و ایمنی داخلی آنها حفظ شود.
دایک و گروهش در جست و جوی روش هایی هستند تا نه تنها احتیاج به دخالت انسان را در محافظت از سکونتگاه های قمری از بین ببرند، بلکه مطمئن شوند که این سکونتگاه های به محض خالی شدن، از بین نمی روند.
دایک افزود: ما می توانیم با استفاده از قابلیت های هوشمند در طراحی، حسگرهایی را به کار ببریم تا به شناسایی صدمه ها، تأثیر آنها و بزرگی آنها بپردازند و در مورد آن تصمیم بگیرند. سپس ربات ها به ترمیم و بازیابی سکونتگاه می پردازند.1399/02/17
14:49:53
5.0 / 5
2276
تگهای خبر: ربات , ناسا , هوشمند
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۳
رمز من - Ramzeman
ramzeman.ir - حقوق مادی و معنوی سایت رمز من محفوظ است

رمز من

فناوری اطلاعات و امنیت