رمز من - ramzeman

تصاویری از آخرین ابرماه سال ۲۰۲۰ در آسمان برخی كشورهای جهان

تصاویری از آخرین ابرماه سال ۲۰۲۰ در آسمان برخی كشورهای جهان به گزارش رمز من آخرین ابرماه سال ۲۰۲۰ از دیشب شروع شده و تا بامداد فردا ادامه خواهد داشت. این ابرماه در بعضی كشورها شب گذشته نمایان شده كه در این خبر تصاویر آنها را منتشر نموده ایم.


به گزارش رمز من به نقل از ایسنا و به نقل از سی ان ان، به گزارش ناسا، این ابرماه بامداد روز ۷ ماه مه از ساعت ۶: ۴۵ دقیقه بامداد به وقت منطقه زمانی شرقی (۱۵: ۱۵ به وقت تهران) به وضعیت "ماه کامل" می رسد. هرگاه ماه در حالت بدر، به نزدیک ترین فاصله خود از زمین می رسد درخشان تر و بزرگتر از معمول دیده می شود و پدیده "ابرماه" را رقم می زند.
ماه کامل از عصر ۶ مه شروع شده تا بامداد ۸ مه قابل مشاهده می باشد. پدیده ابرماه زمانی رخ می دهد که ماه در ۹۰ درصد از حضیض قرار دارد و در آن لحظه در نقطه ای از مدار که به زمین نزدیکتر باشد، قرار دارد.
این ابرماه در آسمان شب روشن تر و بزرگتر به نظر می آید و اگر هیچ ابری جلوی آنرا نگیرد و هوا مطلوب باشد می توان به راحتی آنرا مشاهده کرد.
ابرماه مذکور از غروب تا طلوع آفتاب در سرتاسر جهان قابل مشاهده خواهد بود. اگر ابرها در منطقه شما جلوی ماه را گرفتند و نتوانستید ماه را به صورت واضح مشاهده کنید نگران نباشید چونکه سایت" پروژه تلسکوپ مجازی" در ۷ ماه مه از ساعت ۱۸: ۳۰ به وقت ساعت جهانی (۲۳: ۰۰ به وقت تهران) فیلم این ابرماه بر فراز آسمان رم را به صورت زنده پخش خواهد نمود. ابرماه ماه مه "ماه گل" ( flower moon) هم نامیده می شود.
به صورت معمول، ۱۲ ماه کامل در سال وجود دارد و هر ماه شاهد یکی از انها هستیم اما در ماه اکتبر سال ۲۰۲۰ شاهد دو ماه کامل در یک ماه خواهیم بود و یکی از آنها اول اکتبر و دیگری ۳۱ اکتبر قابل مشاهده می باشد. این دو ماه کامل به "ماه آبی" (blue moon) معروف هستند.
در زیر تصاویر آخرین ابرماه سال ۲۰۲۰ که سایت "سان" از رویت ابرماه در بعضی کشورها منتشر نموده، قابل مشاهده می باشد.
نورث آمبرلند، انگلستان


ترکیه


بامبورگ، انگلستان


آلماتی، قزاقستان


کسل هیل، انگلستان


مونیخ، آلمان


آیدین، ترکیه


چشم لندن یا چرخ هزاره بلندترین چرخ و فلک اروپا


لایپزیگ، آلمان


مسکو، روسیه


فیلیپسبپورگ، آلمان


کنری وورف، لندن


قلعه وینزِر، انگلستان


تاور بریج، لندن


منبع:

1399/02/18
13:29:38
5.0 / 5
2706
تگهای خبر: سایت , ناسا
اگر مطلب را پسندیدید لایک کنید
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۳
رمز من - Ramzeman
ramzeman.ir - حقوق مادی و معنوی سایت رمز من محفوظ است

رمز من

فناوری اطلاعات و امنیت