رمز من - ramzeman

پهپادها فاصله گذاری اجتماعی را در هند كنترل می كنند

پهپادها فاصله گذاری اجتماعی را در هند كنترل می كنند رمز من: مقامات هند برای كنترل فاصله گذاری اجتماعی، از پهپادهای یك شركت آمریكایی استفاده می نمایند.


به گزارش رمز من به نقل از ایسنا و به نقل از نیوساینتیست، با بازگشایی تدریجی کشورها بعد از قرنطینه، برخی مقامات دولتی در نظر دارند تا از پهپادها برای نظارت بر فاصله گذاری اجتماعی استفاده کنند.
پلیس هندوستان، پهپادهای مجهز به هوش مصنوعی را که توسط استارتاپ آمریکایی "اسکای لارک لبز"(Skylark Labs) ابداع شده، به کار گرفته تا فاصله گذاری میان مردم را طی روز و در ساعاتی که بیرون هستند، کنترل کند.
"آمارجوت سینگ"(Amarjot Singh)، مدیرعامل اسکای لارک لبز اظهار داشت: این پهپادها، در شش شهر ایالت پنجاب، به پرواز درمی آیند و در شهر بنگلور نیز آزمایش می شوند.
هر پهپاد که به یک دوربین و هوش مصنوعی مجهز است، می تواند انسان ها را از فاصله ۱۵۰ متر تا یک کیلومتر شناسایی کند. اگر پهپاد، مردمی را که فاصله گذاری اجتماعی را رعایت نمی کنند، تشخیص دهد، هشدارهایی را برای نزدیک ترین نیروهای پلیس ارسال می کند.
این سیستم می تواند فاصله فیزیکی میان دو نفر یا بیشتر را شناسایی کند و به پلیس امکان دهد تا افرادی که بیش از حد به یکدیگر نزدیک هستند، بشناسد. بدین ترتیب، پلیس به محل مورد نظر می رود و افرادی که قوانین را نقض می کنند، جریمه می کند.
سینگ افزود: پلیس قبل از این هیچ ایده ای در مورد محل تجمع افراد نداشت اما حالا می تواند نواحی وسیع تری را پوشش دهد.
به جز هندوستان، مقامات چندین ایالت آمریکا نیز برای کنترل فاصله گذاری اجتماعی، از پهپادهایی استفاده می نمایند که به دوربین و اسپیکر مجهز هستند و پیام هایی را برای آگهی مخابره می کنند.
بعضی از شرکت ها نیز برای شناسایی افرادی که مبتلا به ویروس هستند و تب دارند، از پهپادهایی استفاده می نمایند که قابلیت تصویربرداری حرارتی دارند اما "سازمان بهداشت جهانی"(WHO) معتقد می باشد که بررسی دما به تنهایی نمی تواند تاثیر بسزایی در تشخیص کووید- ۱۹ داشته باشد.
در انگلیس نیز پلیس شهر داربی شر، به خاطر انتشار تصویر افرادی که در حال ورزش در پارک بودند، در معرض انتقاد قرار گرفت.
مقامات چین نیز طی دوره گسترش کووید- ۱۹، پهپادها را در ایست های بازرسی بزرگراه ها به کار گرفته اند.
منبع:

1399/02/23
14:06:35
5.0 / 5
2908
تگهای خبر: دوربین , شركت , كنترل , ناسا
اگر مطلب را پسندیدید لایک کنید
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۲
رمز من - Ramzeman
ramzeman.ir - حقوق مادی و معنوی سایت رمز من محفوظ است

رمز من

فناوری اطلاعات و امنیت