رمز من - ramzeman
طبق اعلام رگولاتوری؛

مهلت اپراتورها برای اجرای مصوبه خدمات ارزش افزوده به پایان رسید

مهلت اپراتورها برای اجرای مصوبه خدمات ارزش افزوده به پایان رسید به گزارش رمز من رئیس سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی از اتمام مهلت اپراتورهای موبایل برای اجرای مصوبه جدید خدمات ارزش افزوده تلفن همراه اطلاع داد.


به گزارش رمز من به نقل از مهر، حسین فلاح جوشقانی در توئیتر اظهار داشت: ۱۵ خرداد ۹۹ مهلت پایانی اپراتورها برای اجرای مصوبه معروف به «پایان وس» است. وی افزود: بنابر بررسی ها، زیرساخت لازم برای اجرای مصوبه ۳۰۰ کمیسیون تنظیم مقررات ارتباطات در اپراتورهای همراه اول و ایرانسل آماده است و اپراتور رایتل بنا دارد کل خدمات ارزش افزوده تلفن همراه را متوقف نماید. معاون وزیر ارتباطات تصریح کرد: این مصوبه از دوشنبه پیش رو، لازم الاجرا است. به گزارش رمز من به نقل از مهر، رگولاتوری امروز (۱۴ خردادماه) با ابلاغ نامه ای به اپراتورهای موبایل از آنها خواست تا خدمات ارزش افزوده را مطابق با مصوبه جدید کمیسیون تنظیم مقررات ارتباطات به مشترکان عرضه کنند.
کمیسیون تنظیم مقررات ارتباطات در آخرین جلسه سال ۹۸ با عنایت به مصوبه شورایعالی فضای مجازی، الحاقیه ای برای مصوبه ۲۴۸ درباره عرضه و استفاده از خدمات ارزش افزوده موبایل تصویب کرد. این مصوبه به علت وجود برخی چالشها در عرضه خدمات ارزش افزوده و ناآگاهی بعضی از مشترکان در مورد شرایط و هزینه های عضویت، روش های استعلام وضعیت عضویت و یا لغو آن به تصویب رسید و قرار بود از ۱۵ اردیبهشت سال ۹۹ اجرا شود که با عنایت به شرایط ناشی از شیوع کرونا و موانع فنی برای پیاده سازی فرآیندهای مناسب در شبکه اپراتورها برای اجرای مفاد مصوبه، این زمان بندی تا ۱۵ خردادماه تمدید گردید. در مصوبه جدید رگولاتوری، مبحث اعتبار خدمات ارزش افزوده پیشبینی شده است که بر مبنای آن مشترک می تواند بسته خدمات ارزش افزوده را با قیمت مشخصی خریداری کند و اپراتورها هم صرفا به مشترک اجازه می دهند خدمات ارزش افزوده را تا سقف اعتبار تعیین شده فعال کند. در همین حال هرگونه مبلغی که بابت خدمات ارزش افزوده از مشترکان تلفن ثابت و یا تلفن همراه دائمی یا اعتباری کسر می شود باید از محل اعتبار تعیین شده باشد. دارندگان پروانه هم موظف می باشند بعد از دریافت درخواست خدمات ارزش افزوده از جانب مشترک، شرح خدمات، هزینه و زمان استفاده از آنرا به مشترک اطلاع داده و حداکثر تا سقف اعتبار خدمات ارزش افزوده مشترک، سرویس درخواستی را برای وی فعال کنند. هرگونه تمدید یا فعال سازی باردیگر اعتبار خدمات ارزش افزوده باید بعد از درخواست مجدد از جانب مشترک صورت گیرد. دارنده پروانه موظف است بعد از آخر اعتبار خدمات ارزش افزوده، پیامکی در خصوص آخر اعتبار این خدمات برای مشترک ارسال نماید و برای مشترکین تلفن ثابت و همراه دائمی به صورت جداگانه صورتحساب صادر کند.

1399/03/16
13:14:37
5.0 / 5
2809
اگر مطلب را پسندیدید لایک کنید
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۵
رمز من - Ramzeman
ramzeman.ir - حقوق مادی و معنوی سایت رمز من محفوظ است

رمز من

فناوری اطلاعات و امنیت