رمز من - ramzeman

تجربه مشاهده 500 سال تكامل كیهانی با كمك واقعیت مجازی

تجربه مشاهده 500 سال تكامل كیهانی با كمك واقعیت مجازی به گزارش رمز من دانشمندان ناسا مصور سازی جدیدی به نام ˮمركز كهكشانی واقعیت مجازیˮ(Galactic Center VR) بوجود آورده اند كه به كاربران این امكان را می دهد ۵۰۰ سال تكامل كیهانی در اطراف سیاه چاله كلان جرم در مركز كهكشان راه شیری را مشاهده كنند.


به گزارش رمز من به نقل از ایسنا و به نقل از تک اکسپلوریست، دانشمندان این مصورسازی را با ترکیب داده های تلسکوپ ها و شبیه سازی های انجام شده ابررایانه و واقعیت مجازی(VR) ایجاد کردند. این مصورسازی مبتنی بر داده های رصدخانه پرتو ایکس چاندرا ناسا و سایر تلسکوپ ها است. این بخش جدید شبیه سازی ابررایانه به کاربران نحوه پخش ذرات به سمت سیاهچاله ای به نام "کمان ای"(Sagittarius A*) که جرم آن چهار میلیون برابر خورشید است را نشان داده است. مصورسازی بعنوان یک روش جدید برای کاوش در یک محیط واقعیت مجازی بارگذاری شده است و در فروشگاه های استیم(Steam) و "ویوپورت واقعیت مجازی" (Viveport VR) به صورت مجانی در دسترس می باشد.
هنگامی که بادهای ستارگان ولف-رایه(Wolf-Rayet stars) به یکدیگر برخورد می کنند، این ذرات با شوک هایی مانند بمب های صوتی، میلیون ها درجه گرم می شوند و مقادیر عظیمی از پرتوهای ایکس را تولید می کنند. رصدخانه پرتو ایکس چاندرا به علل نامعلوم قابلیت بررسی مرکز کهکشان برایش مهیا نیست تا نمونه های تکی از این برخوردها را شناسایی کند. با این وجود، درخشش اشعه ایکس عمومی از این گاز داغ با دید شدید اشعه ایکس چاندرا قابل تشخیص می باشد.
ستارگان ولف-رایه ستارگانی بسیار پرجرم یعنی با جرم بالای ۲۰ جرم خورشید هستند. آنان همینطور بسیار روشن و داغند و ازاین رو توجّه اخترشناسان را جلب کرده اند و به علت روشنایی زیاد خود یکی از گونه های فراغول ها(Hypergiant) هستند.
در مصورسازی رنگ های مختلف نشان دهنده اجرام مختلف و متنوع است. این نوارهای سفید درخشان ستاره های ولف-رایه هستند و مدارهای آنها به رنگ خاکستری دیده می شوند.
رنگ های آبی و آبی دریایی نشان دهنده شبیه سازی انتشار تابش اشعه ایکس حاصل از گاز به علت برخورد بادی مافوق صوت مشاهده شده توسط رصدخانه پرتو ایکس چاندرا است. در مقابل رنگ قرمز و زرد ذرات بادی را نشان داده است که با گازهای خنک کننده ترکیب می شوند و با تلسکوپ های مادون قرمز قابل مشاهده هستند. رنگ بنفش مکانی است که ذرات قرمز و آبی با هم همپوشانی دارند. مصور سازی حدود سه سال نوری یا حدود ۱۸ تریلیون مایل در اطراف کمان ای را در بر می گیرد. بعلاوه با استفاده از عینک های واقعیت مجازی، چشم انداز سه بعدی برای کاربران فراهم می شود. هر عنصر شبیه سازی در محیط واقعیت مجازی بارگذاری می شود و یک شبیه سازی مبتنی بر داده را بوجود می آورد. با عرضه یک تجربه واقعیت مجازی با شش درجه آزادی، کاربر می تواند به هر جهت که انتخاب می کند نگاه کرده و حرکت نماید. کاربر همینطور می تواند شبیه سازی را با سرعت های مختلف نگاه کند و بین ۲۵ وزش باد یکی از آنها را انتخاب نماید تا ببیند که چگونه عناصر جداگانه در این محیط بر یکدیگر تاثیر می گذارند.
مرورگر شما از ویدئو پشتیبانی نمی نماید.
فایل آنرا از اینجا دانلود کنید: video/mp4

1399/03/17
23:34:27
5.0 / 5
3039
تگهای خبر: تولید , دانشمند , رمز , فروش
اگر مطلب را پسندیدید لایک کنید
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۱
رمز من - Ramzeman
ramzeman.ir - حقوق مادی و معنوی سایت رمز من محفوظ است

رمز من

فناوری اطلاعات و امنیت