رمز من - ramzeman

دانشمندان آلمانی فرضیه بارش الماس در سیاره نپتون را تایید كردند

دانشمندان آلمانی فرضیه بارش الماس در سیاره نپتون را تایید كردند به گزارش رمز من شاید اینكه نقطه ای در جهان هستی وجود داشته باشد كه بارانی از الماس در آن ببارد، عجیب به نظر برسد، اما این فرضیه حالا توسط دانشمندان برای سیاره نپتون تایید شده است.


به گزارش رمز من به نقل از ایسنا و به نقل از تک تایمز، آیا جایی در جهان وجود دارد که در آن الماس از آسمان بریزد؟ بله، دانشمندان می گویند وجود دارد و الان توسط آنها تأیید شده است.
پایگاه "ساینس الرت" از مکانی اطلاع داده است که می تواند هزاران قطعه الماس را مستقیما به سمت شما روانه کند. دانشمندان می گویند این مکان که چنین پدیده ای در آن اتفاق می افتد، واقعاً وجود دارد، اما متأسفانه روی زمین نیست و این پدیده در سیاره نپتون رخ می دهد.
تابحال گمانه زنی ها بر این بود که سیاره نپتون خصوصیت خاصی دارد و آن، بارش هزاران الماس از آسمان بر سطح این سیاره بود.
نپتون به همراه سیاره اورانوس یکی از غول های یخی در منظومه شمسی است و به این علت چنین نامی دارند که دو لایه بیرونی آنها از ترکیباتی تشکیل شده است که شامل هیدروژن و هلیوم هستند.
رنگ مایل به آبی هر دو سیاره هم به علت ردپای متان در جو آنها است که وجود یخ را درون آنها اثبات می کند.
حالا دانشمندان تایید نموده اند که "باران الماس" در این سیاره پدیده ای واقعی است.


دلیل این فضیه چیست؟
کارشناسان اعتقاد دارند که گرما و درجه حرارت شدید زیر سطحی در غول های یخی، ترکیبات هیدروکربن را از هم جدا می کند. به این ترتیب، کربن فشرده می شود و به شکل الماس درمی آید و بیشتر به سمت هسته سیاره فرو می رود.
این نتیجه گیری با استفاده از لیزر اشعه ایکس آزمایشگاه شتاب دهنده ملی "SLAC" معروف به "LCLS" انجام شد. دانشمندان می گویند از آنجائیکه این سیاره دارای متان است، وقتی تجزیه شود، بارش الماس رخ می دهد.
"دومینیک کراوس" فیزیکدان موسسه هلمهولتز-زنتروم درسدن-روسندورف در آلمان اظهار داشت: ما حالا یک رویکرد جدید بسیار امیدوارکننده برپایه پراکندگی اشعه ایکس داریم. آزمایش های ما پارامترهای مهم مدل را عرضه می دهد که در گذشته عدم اطمینان گسترده در مورد آنها وجود داشت.
وی ادامه داد: در مورد غول های یخی، ما حالا می دانیم که کربن وقتی از ترکیبات هیدروکربنی جدا می شود، تقریباً به صورت انحصاری به الماس تبدیل می شود و یک شکل انتقالی سیال نمی گیرد.
یک مأموریت فضایی در سال 1989 به نام "وویجر 2"(Voyager 2) تنها مرجع دانش انسان از سیاره نپتون بوده است و این یافته جدید موفقیت بزرگی به شمار می آید.
ناسا می گوید سیاره نپتون بیشتر از 30 برابر فاصله خورشید از زمین با ما فاصله دارد و تنها سیاره ای است که با چشم غیرمسلح قابل دیدن نیست.1399/04/10
14:06:36
5.0 / 5
2372
تگهای خبر: دانشمند , ناسا
اگر مطلب را پسندیدید لایک کنید
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۳
رمز من - Ramzeman
ramzeman.ir - حقوق مادی و معنوی سایت رمز من محفوظ است

رمز من

فناوری اطلاعات و امنیت