رمز من - ramzeman
مدیر شركت سروم خبر داد

قیمت واكسن كووید-۱۹ در هند حدود ۱۳ دلار خواهد بود

قیمت واكسن كووید-۱۹ در هند حدود ۱۳ دلار خواهد بود از آنجائیكه نتایج واكسن بیماری كووید-19 كه توسط پژوهشگران دانشگاه ˮآكسفوردˮ ساخته شده امیدوار كننده بوده و نشان داده این واكسن بی خطر است و می تواند سیستم ایمنی را برای مقابله با این ویروس تربیت كند حالا موسسه ˮسرومˮ(Serum) هند به سرپرستی ˮآدار پوناوالاˮ(Adar Poonawalla) گفته مقرر است آزمایش مربوط به این واكسن و تولید دوزهای بیشتر از آنرا در هند آغاز شود.


به گزارش رمز من به نقل از ایسنا و به نقل از تایمز نَو نیوز، پوناوالا گفته است که ۵۰ درصد دوزهای واکسنی که توسط شرکت وی تولید می شود به هند عرضه خواهد شد و مابقی به سایر کشورها داده می شود.
پوناوالا همین طور اظهار داشت که این واکسن ها بعنوان قسمتی از برنامه های واکسیناسیون توسط دولت ها خریداری خواهند شد. وی به یک روزنامه اظهار داشت که این شرکت اهتمام خواهدنمود که قیمت واکسن را زیر ۱۰۰۰ روپیه(حدود ۱۳ دلار) نگه دارد.
وی اظهار داشت: ما گفتیم که می خواهیم نیمی از واکسن خودرا به هند و نیمی دیگر را به کشورهای دیگر عرضه نماییم. ما باید درک نماییم که این یک بحران جهانی است و می بایست از مردم سراسر جهان در مقابل این بیماری محافظت کرد. این بسیار مهمست که ما بطور مساوی کل جهان را ایمن سازیم.
قبل از این پوناوالا گفته بود که این شرکت به دنبال تأییدیه سازمان کنترل دارو هند (DCGI ) برای انجام آزمایشات مرحله ۳ واکسن در هند است. تولید دوزهای این واکسن نیز به زودی آغاز خواهد شد.

واکسن کرونای دانشگاه آکسفورد "کووی شیلد" نام گرفت
واکسن دانشگاه آکسفورد در هند "کووی شیلد"(Covishield ) نامگذاری خواهد شد. هزینه هر دوز این واکسن کمتر از ۱۰۰۰ روپیه خواهد شد و اگر همه چیز خوب پیش برود، این موسسه می تواند تولید انبوه واکسن را تا ماه نوامبر(آبان) شروع کند. در مورد آزمایشات نیز این موسسه گفته بیش از پنج هزار نفر برای آزمایشهای بالینی واکسن دانشگاه آکسفورد که توسط این موسسه در هند انجام می شود، ثبت نام کرده اند و تخمین می زند که آزمایشات تا اختتام ماه آگوست شروع می شود.
اوایل این هفته هند، تولید و کارآزمایی واکسن آزمایشی کووید-۱۹ دانشگاه آکسفورد و شرکت "آسترازنکا" به نام "ChAdOx۱ "را برای انجام آزمایش فاز ۳ در هند (پس از آنکه این واکسن پاسخ ایمن را در کارآزمایی های بالینی که روی افراد بین ۱۸ تا ۵۵ سال انجام شده بود، نشان داد) شروع کرد.
شرکت سروم که در شهر "پونه"(Pune) هند قرار دارد، در تولید انبوه واکسن کروناویروس، با دانشگاه آکسفورد همکاری می کند. گفتنی است این موسسه قبل از این هم با دانشگاه آکسفورد همکاری کرده و در پروژه تولید واکسن مالاریا هم با این دانشگاه همکاری داشته است. موسسه "سروم" می خواهد همزمان با تولید واکسن، کارآزمایی بالینی آنرا در هند انجام دهد.1399/05/03
16:24:53
5.0 / 5
2038
تگهای خبر: تولید , شركت , كنترل , محقق
اگر مطلب را پسندیدید لایک کنید
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۴
رمز من - Ramzeman
ramzeman.ir - حقوق مادی و معنوی سایت رمز من محفوظ است

رمز من

فناوری اطلاعات و امنیت