رمز من - ramzeman

تغییر در سیگنال دهی كانال كلسیم می تواند عامل بروز اوتیسم باشد

تغییر در سیگنال دهی كانال كلسیم می تواند عامل بروز اوتیسم باشد پژوهش هایی كه به تازگی انجام شده اند، نشان می دهند كه تغییرات پیش آمده در سیگنال دهی كانال كلسیم می تواند به بروز بیماری هایی مانند اوتیسم منجر شود.


به گزارش رمز من به نقل از ایسنا و به نقل از مدیکال اکسپرس، اوتیسم اختلالی است که از اوایل رشد شروع می شود و ارتباط اجتماعی نامنظم، خصوصیت بارز آن است.
یکی از انواع خاص اوتیسم، "سندروم تیموتی"(Timothy syndrome) است که با جهش در یکی از کانال های کلسیم همراه می باشد.
دو نوع جهش تیموتی وجود دارند که در کانال کلسیم معروف به "Cav1.2" رخ می دهند. این جهش ها معمولا تنظیم بار کلسیم را در هم می ریزند و به مشکلاتی مانند بیماری عروق کرونر و آریتمی قلب منجر می شوند.
پژوهشگران اعتقاد دارند که Cav1.2 و کانال های متفاوت کلسیم، فعالیت ژن هایی را برمی انگیزند که برای فرآیندهای بلندمدت ضروری هستند. بروز جهش در این کانال ها می تواند به بروز مشکلات عصبی، شناختی و روانی و همینطور بیماری هایی مانند اسکیزوفرنی، اختلال دو قطبی و اوتیسم منجر شود.
پژوهش ها نشان می دهند که جهش در کانال Cav1.2 می تواند به فعال شدن ژن هایی منجر شود که عامل بروز بیماری هایی مانند اوتیسم هستند.
هنوز باید پژوهش های بیشتری انجام شوند تا ثابت کنند که فعالیت کنترل نشده ژن ها، مکانیسمی است که کانال های جهش یافته کلسیم به واسطه آن، خطر بروز بیماری هایی مانند اوتیسم را در انسان می افزایند.
این پژوهش، در مجله "Progress in Neurobiology" به چاپ رسید.
منبع:

1399/05/14
22:50:05
5.0 / 5
2227
تگهای خبر: كنترل
اگر مطلب را پسندیدید لایک کنید
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۱
رمز من - Ramzeman
ramzeman.ir - حقوق مادی و معنوی سایت رمز من محفوظ است

رمز من

فناوری اطلاعات و امنیت