رمز من - ramzeman

ایلان ماسك در یك رویداد زنده اطلاعات جدیدی درباره نورالینك فاش می كند

ایلان ماسك در یك رویداد زنده اطلاعات جدیدی درباره نورالینك فاش می كند رمز من ایلان ماسك در یك رویداد زنده اطلاعات جدیدی درباره نورالینك فاش می كند


به گزارش رمز من به نقل از ایسنا و به نقل از آی ای، سال گذشته، شرکت رابط کاربری مغز و ماشین "ایلان ماسک" به نام "نورالینک"(Neuralink) فاش کرد که روی چه چیزی کار می کند.
حالا یک سال از آخرین به روزرسانی عمومی آنها می گذرد و امسال در تاریخ 28 اوت "ماسک" در یک نمایش زنده فعالیت ها و پیشرفت های این شرکت را با جهانیان به اشتراک خواهد گذاشت.
تابحال اطلاعات زیادی در مورد پیشرفت هایی که "نورالینک" در یک سال قبل داشته است، منتشر نشده است و مقرر است "ماسک" در روز جمعه 28 اوت به افشای این اطلاعات بپردازد.
یکی از گمانه زنی هایی که در حال انتشارست این است که او نشان خواهد داد که نورون ها در لحظه چگونه عمل می کنند.
درک نحوه عملکرد نورون ها برای کار و فناوری "نورالینک" بسیار مهم می باشد. سخت افزار در حال توسعه این شرکت شامل یک تراشه کوچک است که در مغز کاشته می شود و الکترودها مشغول خواندن سیگنال های نورون ها در مغز می شوند.
این حجم عظیم از داده های عصبی به نرم افزار "نورالینک" کمک می نماید تا بفهمد که مغز چگونه با کل بدن ارتباط برقرار می کند و بتواند عملکردها را برای ارسال سیگنال بوسیله هوش مصنوعی هدایت کند. بعد از رسیدن به این مهم، ممکنست امکانات قابل استفاده از این تراشه لایتناهی باشد.
این تراشه بیشتر در دنیای پزشکی خصوصاً برای مبتلایان به بیماری های و اختلالات عصبی به کار می آید.
کاشتن تراشه "نورالینک" در مغز، بعد از تایید ایمنی و کارایی استفاده کامل از این فنآوری می تواند برای افرادی که مشکلات حرکتی دارند یا کسانی که از نظر بینایی و شنوایی گرفتار مشکل هستند، مفید باشد و همین طور به افراد مبتلا به پارکینسون کمک نماید.
علاوه بر این، این تراشه می تواند برای درمان برخی از بیماری های مغزی مانند آلزایمر، صرع و سکته مغزی نیز مفید واقع شود.
بنظر می رسد که "نورالینک" در حال رشد و توسعه است، چونکه این شرکت در ماه ژوئیه سال جاری آگهی جذب مهندس داد.
بدین سبب رویداد روز جمعه(فردا) ممکنست نور زیادی بر کارهای یک سال قبل این شرکت بیاندازد.
هم اکنون اطلاعات دقیقی در مورد چگونگی تماشای مستقیم آن در دست نیست، اما احیانا باید به کانال "نورالینک" در یوتیوب چشم دوخت.1399/06/07
13:48:02
5.0 / 5
1750
تگهای خبر: اطلاعات , شركت , فناوری , كاربر
اگر مطلب را پسندیدید لایک کنید
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۳
رمز من - Ramzeman
ramzeman.ir - حقوق مادی و معنوی سایت رمز من محفوظ است

رمز من

فناوری اطلاعات و امنیت